Зеленський призначив нових командувачів у ЗСУ

Президент Володимир Зеленський здійснив ряд кадрових змін у керівництві Збройних сил, призначивши 9 травня нових командувачів Сил спеціальних операцій (ССО) та Сил підтримки.

Генерал Олександр Трепак призначений новим керівником ССО. Його відмінною рисою є відкритість та громадська активність, що робить його навіть прототипом героя художнього фільму, відмінно від попередників.

Генерал Трепак прийняв посаду в Сили спеціальних операцій (ССО), замінивши на цій посаді Сергія Лупанчука, який був призначений очільником ССО 3 листопада 2023 року.

Кадрове рішення викликало скандал в Україні через те, що попередній командувач Сил спецоперацій, Віктор Хоренко, стверджував, що процедури були порушені. Хоренко зазначив, що дізнався про призначення через ЗМІ, обійшовши тодішнього головнокомандувача ЗСУ Залужного, якого він вважав безпосереднім начальником.

У Офісі президента стверджували, що всі дії відповідали процедурі, і що призначення було здійснено після отримання відповідного подання від міністра оборони Рустема Умєрова.

Лупанчук утримувався від публічних заяв та інтерв’ю, відмінно від Хоренка. Результати його діяльності за півроку на посаді залишились невідомими.

Новий командувач ССО, Олександр Трепак (позивний “Редут”), є відомою громадською особистістю. Він служить у ССО понад 15 років і відомий за участь у різних операціях, включаючи оборону Донецького аеропорту. Його історія послужила основою для фільму “Кіборги”, де головний герой мав прототипом саме Трепак.

Президент призначив генерала Дмитра Герегу командувачем Сил підтримки, хоча саме з цієї посади його звільнили лише два місяці тому.

Після звільнення Гереги, командувачем став Олександр Яковець, колишній начальник інженерних військ. Проте тепер президент змінив своє рішення й повернув Герегу на посаду.

Герега присвятив всю свою кар’єру в ЗСУ інженерним військам і силам логістики. У 2007–2008 роках він обіймав посаду командира 12-го інженерного полку оперативного командування “Північ” і потім очолював управління Сил підтримки командування “Північ”.

З 2014 року Герега брав участь у бойових діях в АТО і займався облаштуванням фортифікацій. Він очолив командування Сил підтримки в серпні 2021 року.

Сили підтримки створені в Україні лише на початку 2020 року і відповідають за інженерні війська, радіоелектронну боротьбу, війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту та військово-топографічну службу.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ярмольський і його зв’язки з Медведчуком та кримінальні справи гуманітарної допомоги

Помічник екссекретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова...

НАТО не досягло згоди щодо військової допомоги Україні

Міністри оборони країн НАТО не досягли згоди щодо виділення...

Гучний скандал у Верховній Раді через взлом системи парламенту

Сьогодні, 14 червня, нардепка Олександра Устінова заявила про незаконне...

Прокуратура направила до суду справу проти колишніх керівників «Інформ-Ресурси» через збитки на 187 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду справу проти...

ВАКС об’єднав справи Бахматюка та Насірова щодо неправомірної вигоди

Вищий антикорупційний суд підтримав об'єднання справ олігарха Олега Бахматюка,...

Суд ліквідував мережу «громадських організацій» Медведчука, які планували державний переворот у Києві

Суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції щодо заборони...

Нові правила бронювання працівників на критично важливих підприємствах

Кабінет міністрів прийняв постанову "Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під...

Україна нарощує дипломатичний тиск для повернення військовозобов’язаних з-за кордону

Україна планує продовжувати свій збалансований підхід до питання повернення...