Україна з тривогою спостерігає за обміном полоненими між Москвою і Заходом

Обмін полоненими між Росією та Західними країнами, який викликав широкий резонанс, привернув пильну увагу українських чиновників і громадськості. Хоча Україна не брала безпосередньої участі в цій угоді, її наслідки та потенційні впливи на майбутнє викликають серйозні занепокоєння, пише The Washington Post.

▪️Українські чиновники не брали безпосередньої участі в монументальному обміні ув’язненими між Росією і Заходом. Однак у міру того, як поширювалися новини, дехто ставив запитання – що ця угода може означати для їхньої країни.

▪️Вищі посадові особи, включно з президентом Володимиром Зеленським, не коментували обмін. Але масштаби, складність і важливість заходу не залишилися непоміченими – це складний і секретний дипломатичний процес, у якому брали участь чиновники дев’яти країн.

▪️В п’ятницю прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков швидко розвіяв будь-які припущення, що угода з ув’язненими може призвести до перемовин про припинення конфлікту в Україні. Але в Києві вже давно побоюються, що союзники, особливо США, можуть почати секретні переговори з Москвою.

▪️Українські офіційні особи в п’ятницю наполягали, що вони змусять президента Байдена виконати його обіцянку, яку він часто повторює: «Нічого про Україну без України».

▪️Радник Зеленського Михайло Подоляк сказав в інтерв’ю The Washington Post, що Україна зараз «надто незалежна», щоб її можна було оминути під час будь-яких потенційних переговорів, і щоб умови припинення вогню нав’язували інші.

▪️Але українці розуміють, що їхня країна виживає за рахунок зброї та грошей, позичених і подарованих з-за кордону. Якщо хоч одне з цих джерел буде перервано, на Україну чекають великі неприємності.

▪️За цієї причини звістка про угоду з ув’язненими – результат багатомісячних кропітких і складних дипломатичних переговорів між Москвою і Вашингтоном – змусила деяких українців насторожитися.

▪️Історія показує, що у Києва є вагомі підстави турбуватися про примус до компромісів. Коли 10 років тому почався конфлікт із Росією, лідери Франції та Німеччини Франсуа Олланд і Ангела Меркель підштовхнули президента України Петра Порошенка до підписання угоди про припинення вогню, відомої як Мінські угоди, на вкрай невигідних умовах.

▪️Хоча обмін став дипломатичною перемогою Володимира Путіна, українці наполягають, що йому не вдасться змусити їх відмовитися від амбіцій на вільне, демократичне майбутнє в Євросоюзі.

▪️Для деяких українських чиновників обмін став поверненням у минуле. «Відроджуються найкращі практики холодної війни з обміну дисидентами і шпигунами», – сказав один високопоставлений український чиновник на умовах анонімності.

▪️Он не висловив занепокоєння з приводу того, що західні офіційні особи, які беруть участь в обміні, могли піти на будь-які поступки щодо підтримки України як умови угоди. «Переговори відбуваються завжди, у найважчі моменти. І слава Богу, що відбуваються. Було б гірше, якби вони не велися, а уряди просто перейшли до ядерних ударів», – сказав він.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Співачка СолоХа зібралась представляти Україну на Євробаченні

Українська поп-виконавиця СолоХа офіційно підтвердила свою участь у Національному...

Зеленський прагне вступити до НАТО до завершення президентства Байдена

Президент України Володимир Зеленський висловлює надію на отримання запрошення...

Готель «Україна» продали за рекордну суму

Державне підприємство «Готель «Україна», яке розташоване у центрі Києва...

За Валентина Резніченка внесено 30 мільйонів застави

У справі про масштабні зловживання у сфері будівництва та...

Чому українці отримують менше, ніж показує Держстат

Згідно з останніми даними Державної служби статистики України, середня...

Як мешканцям багатоквартирних будинків підготуватись до зими

У зимовий період, коли в Україні зростає ризик відключень...

З’явилась інформація про причини затримання Усика в Польщі

Увечері 17 вересня в аеропорту Кракова стався інцидент за...

Міністерство економіки повідомило про несподіваний зріст ВВП України

У серпні 2024 року економіка України показала зростання на...