Українців за кордоном впишуть в нову мобілізацію: що їх зобов’яжуть робити

Зміни в законопроєкті щодо загальної мобілізації під час воєнного стану в Україні передбачають впровадження нового механізму для уточнення військово-облікових даних. Якщо цей документ буде схвалений, він може зачепити навіть тих громадян країни, які є військовозобов’язаними та знаходяться за кордоном.

Зокрема, українців планують зобов’язати вносити уточнені дані в ТЦК та СП. Наразі  зібрана інформація про ті нові норми, які включено до цього законопроєкту, який внесено до Верховної Ради.

Українці можуть бути зобов’язані уточнювати свої військово-облікові дані в Територіальних центрах кадрового забезпечення (ТЦК). Згідно з проєктом закону №10449 від 30 січня 2024 року, громадяни України, які перебувають на військовому обліку, повинні протягом 60 днів з моменту опублікування закону уточнити свою адресу проживання, номери телефонів, адреси електронної пошти та інші військово-облікові дані.

Документ також визначає місця, куди українці повинні звертатися для уточнення своїх даних:

  • У разі перебування на території України – особистим прибуттям до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку чи за місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг.
  • У разі перебування за кордоном – повідомленням на офіційну електронну адресу або офіційний номер телефону, які вказані на офіційному сайті ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку.
  • Незалежно від місця перебування – через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного або резервіста без особистого візиту до ТЦК та СП.

    Варто відзначити, що згідно з новим законопроєктом про загальну мобілізацію в Україні, повістка, яка надійшла в електронний кабінет призовника, має рівну силу звичайній паперовій повістці. Таким чином, ігнорування цієї електронної повістки може призвести до таких же юридичних наслідків, як і відмова від виклику за фізичною повісткою.

    Окрім того, для українців, які перебувають за кордоном, в новому законопроєкті про мобілізацію розглядається зміна порядку надання консульських послуг. Зокрема, пропонується надавати консульські послуги лише у разі наявності військово-облікових документів, особливо для чоловіків віком від 18 до 60 років. Консульські чиновники будуть перевіряти наявність цих документів.

    Цей законопроєкт також включає пропозиції щодо зниження призовного віку до 25 років та скасування строкової служби, замінюючи її військовим вишколом. Кілька положень цього законопроєкту викликали значне обговорення в суспільстві, зокрема щодо можливості вилучення автотранспорту на потреби ЗСУ за військово-транспортним обов’язком.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Офіс Президента готується до переговорів з Трампом

В Україні почали активно готуватися до переговорного процесу з...

Вчителі та керівники шкіл озвучили основні проблеми освіти в Україні

Цифрова трансформація освіти є важливим етапом розвитку сучасного навчального...

BoxRec визначив найкращих українських боксерів

Авторитетний портал BoxRec, який у 2005 році був офіційно...

Скандальна забудова поблизу Академмістечка: поліція не справляється, справу передали до СБУ

У справі про несанкціоновану забудову земель Державного автотранспортного підприємства...

Піст у 2025 році: коли і як будемо постити за новим календарем

У християнській традиції піст є часом духовного очищення, молитви,...

Забронювати працівника через портал Дія знов стало можливо: інструкція для підприємств

З 1 грудня 2024 року в Україні відновлено бронювання...

Конфлікт в Одеській області переріс у стрілянину

В Одеській області сварка у кафе переросла у справжній...

Антициклон і теплі ночі: прогноз погоди на 28–29 грудня

Останні вихідні 2024 року, 28 та 29 грудня, порадують...