Українців за кордоном впишуть в нову мобілізацію: що їх зобов’яжуть робити

Зміни в законопроєкті щодо загальної мобілізації під час воєнного стану в Україні передбачають впровадження нового механізму для уточнення військово-облікових даних. Якщо цей документ буде схвалений, він може зачепити навіть тих громадян країни, які є військовозобов’язаними та знаходяться за кордоном.

Зокрема, українців планують зобов’язати вносити уточнені дані в ТЦК та СП. Наразі  зібрана інформація про ті нові норми, які включено до цього законопроєкту, який внесено до Верховної Ради.

Українці можуть бути зобов’язані уточнювати свої військово-облікові дані в Територіальних центрах кадрового забезпечення (ТЦК). Згідно з проєктом закону №10449 від 30 січня 2024 року, громадяни України, які перебувають на військовому обліку, повинні протягом 60 днів з моменту опублікування закону уточнити свою адресу проживання, номери телефонів, адреси електронної пошти та інші військово-облікові дані.

Документ також визначає місця, куди українці повинні звертатися для уточнення своїх даних:

  • У разі перебування на території України – особистим прибуттям до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку чи за місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг.
  • У разі перебування за кордоном – повідомленням на офіційну електронну адресу або офіційний номер телефону, які вказані на офіційному сайті ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку.
  • Незалежно від місця перебування – через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного або резервіста без особистого візиту до ТЦК та СП.

    Варто відзначити, що згідно з новим законопроєктом про загальну мобілізацію в Україні, повістка, яка надійшла в електронний кабінет призовника, має рівну силу звичайній паперовій повістці. Таким чином, ігнорування цієї електронної повістки може призвести до таких же юридичних наслідків, як і відмова від виклику за фізичною повісткою.

    Окрім того, для українців, які перебувають за кордоном, в новому законопроєкті про мобілізацію розглядається зміна порядку надання консульських послуг. Зокрема, пропонується надавати консульські послуги лише у разі наявності військово-облікових документів, особливо для чоловіків віком від 18 до 60 років. Консульські чиновники будуть перевіряти наявність цих документів.

    Цей законопроєкт також включає пропозиції щодо зниження призовного віку до 25 років та скасування строкової служби, замінюючи її військовим вишколом. Кілька положень цього законопроєкту викликали значне обговорення в суспільстві, зокрема щодо можливості вилучення автотранспорту на потреби ЗСУ за військово-транспортним обов’язком.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна отримає більше систем ППО та підписує нові безпекові угоди у липні

Президент України Володимир Зеленський оголосив про свої плани на...

Ситуація з оновленням даних у ТЦК, скільки чоловіків в Україні ще не оновили свої дані

Більшість українських військовозобов’язаних, які фізично з’являються до Територіальних центрів...

Тищенко майже рік проводив перевірки, прикриваючись неіснуючою ТСК

Народний депутат Микола Тищенко, виключений зі "Слуги народу", продовжував...

Курс гривні може зрости на 20% цього літа через борг в 20 млрд доларів

Пішли плітки, що курс гривні може підскочити одразу на...

Чиновники виграли понад 156 мільйонів гривень в онлайн-казино за 2023 рік

За 2023 рік майже 6,5 тисяч українських чиновників задекларували...

Молода дівчина випадково застрелила десантника на застіллі

У Одесі сталася трагічна подія, коли молода дівчина випадково...

Зеленський проти лотереї для призову до армії

Президент Володимир Зеленський у своєму інтерв'ю для американського видання...

Шмигаль перешкоджає фінансуванню захисту енергетики, не дотримуючись рішень Зеленського

Максим Шкіль, власник компанії Autostrada, на своїй сторінці в...