Українська економіка на межі кризи: війна, валютний курс та соціальні виклики

Українська економіка продовжує неухильно скочуватися в кризу через війну, якій не видно кінця. З 15 березня по 25 квітня НБУ підняв офіційний курс долара 38,69 грн/$ до 39,47 грн/$. А також збільшив за останні 5 тижнів загальний обсяг продажу долара з резервів відразу на 69% – з $1,7 млрд (попередні 5 тижнів) до $2,9 млрд. Уже зараз готівковий долар підскочив у банках до понад 40 грн, і це ще не межа. Підвищення військових витрат, потенційне вилучення коштів із соціальних статей бюджету неодмінно викличе новий виток інфляції та девальвації, тому до зими курс гривні може просісти ще більше.

Адже не можна не відзначити, що в умовах постійних обстрілів промислових підприємств, енергетичних об’єктів, налагодити нормальне функціонування фірм як виробничої, так і невиробничої сфери, неможливо. Так, директор найбільшого металургійного заводу “Криворіжсталь” Мауро Лонгобардо у своєму інтерв’ю розповів, що після одного з останніх російських ударів по Кривому Рогу комбінат відновлював виробництво 10 днів, і якби на підприємстві запалили доменну піч, то вона вийшла б з ладу. Друга проблема – дефіцит кадрів: підприємство, отримавши повістки з військкоматів, вручає їх своїм співробітникам, що стає відштовхувальним фактором для залучення нових кадрів. З урахуванням того, що цього року 1,5 тис. заводчан планують мобілізувати, адміністрації доведеться найняти 3 тис. нових працівників, що є непростим завданням.

Україна вже перебуває в положенні повністю дотаційної економіки – уся соціальна сфера, зарплати, пенсії, медицина, освіта залежать від надходжень з боку Заходу. А останній її дає виключно в кредит, не бажаючи входити в становище і реструктуризувати. Зазначимо, що дефіцит бюджету тільки цього року становить рекордні $43,9 млрд, а, за зізнанням глави Мінфіну, наступного року він і зовсім збільшиться ще на $12 млрд. До того ж “партнери” постійно домагаються від нашого уряду зменшення соціальних видатків, а це тільки примножить злидні для простих українців.

Зібране ж усередині країни до останньої копійки йде виключно на військові витрати. Тож що довше триватиме війна, то гірше для громадян і країни загалом. Чи зможе Україна протягнути за такого розвитку подій протягом двох-трьох років – питання далеко не риторичне.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

В Україні проведуть перевірку щодо корупційної діяльності

Громадська активістка Марія Барабаш заявила, що США готують близько...

Трамп поставив мету завершити війну в Україні за 100 днів

Президент США Дональд Трамп доручив своєму спеціальному представнику з...

Миколаївська міськрада знову виділяє мільйони на ремонт укриття з сумнівними цінами

Миколаївська міська рада втретє замовила ремонт укриття у компанії...

Благодійний фонд Порошенка використовував пожертви для купівлі держоблігацій

Благодійний фонд п'ятого президента України Петра Порошенка опинився у...

Більшість українців планують залишитися в країні, але 20% розглядають переїзд за кордон

За результатами соціологічного опитування, після потенційного відкриття кордонів для...

Україна готується до перших контактів із командою Дональда Трампа, – Арахамія

На початку лютого 2025 року у Вашингтоні відбудуться перші...

Прогноз погоди на 22 січня: дощ зі снігом і коливання температури

Сьогодні погода в Україні обіцяє бути мінливою, з опадами...

У Києві планують змінити міську владу

За інформацією наших джерел, Офіс Президента вирішив відсторонити мера...