Питання мобілізації жінок викликає бурхливі обговорення в українському суспільстві. Чи варто робити мобілізацію українок обов’язковою, чи залишити її добровільною? Начальник Черкаського ТЦК і СП Олег Тимошенко та інші посадовці висловлюють свої думки щодо цього питання, яке впливає на майбутнє української армії та суспільства.
Олег Тимошенко вважає, що українок не варто примушувати до мобілізації, але необхідно забезпечити їм можливість добровільно приєднуватися до армії.
“Як цільова мобілізація, щоб працювати на те, щоб мобілізувати всіх жінок – такого точно не треба,” – зазначив Тимошенко.
Він також підтвердив, що вручення повісток жінкам уже відбувається, але це стосується лише тих, хто має військову спеціальність або повинен стати на облік.
Інші представники влади також висловили свої позиції:
- Підполковник ГУР Андрій Савенко заявив, що мобілізація жінок має залишатися добровільною. Примус до служби для українок, на його думку, підриває суспільну довіру:
“Якщо жінки будуть іти до армії примусово, а чоловіки уникатимуть служби, це стане дзеркалом кризового суспільства.”
- Соломія Бобровська, народна депутатка, вважає, що примусова мобілізація жінок не сприятиме посиленню Збройних Сил України. На її думку, такі обговорення є маніпулятивними й недоречними в поточних умовах.
Чи готове суспільство?
Питання примусової мобілізації жінок стає лакмусовим папірцем суспільних настроїв. На тлі війни та соціальних викликів така ініціатива може викликати значний спротив.
“Фітнес-хлопчики” не можуть уникати служби, тоді як жінки йдуть в армію. Це підриває довіру до військового обов’язку,” – зазначив Савенко.
Добровільна мобілізація жінок є більш ефективною та прийнятною для суспільства стратегією. Забезпечення права на службу для українок без примусу дозволить посилити ЗСУ без створення додаткової соціальної напруги.