В Україні набуває розвитку “воєний туризм”

В умовах повномасштабної війни в Україні, спричиненої російською агресією, руйнуванням міст і трагедії людей звертають увагу не лише українців, а й іноземців. Усіх більше «воєнних туристів» приїжджають до країни, аби на власні очі побачити наслідки бойових дій. Такі місця, як Ірпінь, Буча чи Харків, стали символами стійкості та трагедії, водночас залишаючись популярними напрямками для так званого «чорного туризму».

Як пише швейцарське видання Sarganserländer, “воєнні тури” в Україну пропонують близько десятка українських компаній. Екскурсії здебільшого зосереджені на Києві та його передмістях, а їхня вартість становить від 150 до 250 євро.

При цьому частина прибутку від таких турів іде на армію, стверджує співзасновник однієї з туристичних компаній Дмитро Нікіфоров. Тим часом його колега з іншої туркомпанії Світозар Моїсеєв запевняє, що такі тури “не про гроші, а про спогади про війну” і мають насамперед освітнє значення:

“Вони подібні до вакцини, яка запобігає повторенню подібного”

Водночас, деякі турфірми доправляють своїх клієнтів мало не в зону бойових дій за тисячі євро. Наприклад, Нік Тан зі США в липні 2024 року прилетів до Харкова, що розташований за 20 кілометрів від лінії фронту і постійно піддається бомбардуванням.

“Я просто хотів це побачити, бо вважаю, що наше життя на Заході надто комфортне і легке”, – каже 34-річний любитель гострих вражень, який працює в нью-йоркській технологічній компанії. – “Вистрибувати з літаків, веселитися всю ніч і бити людей по обличчю – це більше не для мене. То що ж буде найкраще? Відправитися в зону бойових дій”.

Водночас автори матеріалу зазначають, що таке ставлення видається дивним жителям зруйнованого Ірпеня, які досі живуть у постійній небезпеці.

“Нещодавно дрон “Шахед” розбився за 300 метрів від мого будинку. У мене не було бажання випробувати щось подібне. Але якщо люди цього хочуть, це їхнє право”, – зазначив 52-річний Руслан Савчук.

При цьому депутатка місцевої ради Ірпеня Михайлина Скорик-Шкарівська зазначає, що більшість місцевих мешканців згодні з “чорним туризмом”, хоча є й противники цього. “Чому ви сюди приїжджаєте? Чому ви хочете побачити нашу печаль?”, – запитували туристів деякі українці.

Своєю чергою голова Національного агентства з розвитку туризму Мар’яна Олеськів порушує етичні питання воєнного туризму, тож агентство готує спеціальні курси підвищення кваліфікації для екскурсоводів.

Хоча з початку війни туристичні потоки в Україну впали і зараз обмежуються переважно діловими туристами, українська туристична індустрія вже готується до післявоєнного періоду, наприклад, укладаючи контракти з туристичними сервісами Airbnb і TripAdvisor.

“Війна привернула увагу до України, тепер хоча б нашу країну знають усі”, – констатує Олеськів.

Раніше Держтуризм розширив карту туристичних магнітів України – тепер їх уже 170.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Хотів утекти, але не вмів плавати: на Тисі врятували ухилянта

На українсько-румунському кордоні прикордонники запобігли трагедії – вони врятували...

Скандал у Генштабі: високопосадовців підозрюють у розкраданні 246 млн грн

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура...

Магучіх виграла другий турнір поспіль та стала першою у світі серед жінок, хто стрибнув за 2 метри цього сезону

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх здобула золоту медаль на престижному...

На Львівщині адвокату повідомлено про підозру у шахрайстві під час війни

За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного...

Віталій Шабунін знову в Києві: замість служби у ЗСУ – МакДональдс на Оболоні

Одіозний фігурант реєстру ухилянтів, Віталій Шабунін знову опинився в...

Очільник “Івано-Франківськгазу” Віталій Шульга ховається від правосуддя у лавах ЗСУ

Віталій Шульга, голова правління АТ "Івано-Франківськгаз" та фігурант справи...

Корупція на війні: керівництво податкової Сум організувало схему з фіктивним ремонтом

У Сумах викрили масштабну корупційну схему у керівництві обласного...

Березень 2025: великий місяць змін та усвідомлень

Березень 2025 року принесе значні енергетичні зрушення, адже нас...