В Україні виник хаос із доставкою повісток “Укрпоштою”

“Укрпошта” нещодавно розпочала автоматичну розсилку повісток військовозобов’язаним, проте цей метод уже викликав чимало непорозумінь. Чоловіки, які вже проходять ВЛК або перебувають на обліку, знову отримують листи з вимогою оновити свої дані в ТЦК, що викликає великі запитання щодо ефективності цієї системи. У деяких випадках, поштові листи з повістками мають неправильні адреси або доставляються не за місцем проживання особи.

Роман Ф., киянин, який проходить ВЛК, отримав повідомлення на телефон, що його повістка очікує на поштовому відділенні. Але вже коли він дійшов до пошти, виявив, що конверт був відкритим, а адреса на ньому — помилкова. Ще один чоловік із Хмельниччини отримав свою першу повістку від військкома без попередження, попри те, що намагався оформити відстрочку через догляд за інвалідом. В результаті, і він, і Роман Ф. знову отримали повістки на пошті, знову з вимогою оновити дані в ТЦК.

Ці ситуації є не поодинокими, і часто виникають через недосконалу організацію процесу доставки повісток поштою. Народний депутат Ігор Фріс попереджав про можливі колапси у системі, коли доставка або неналежне оформлення повісток може призвести до серйозних наслідків, таких як кримінальні провадження за неявку особи до ТЦК.

Поштарі повинні доставляти повістки особисто, а у разі відсутності адресата — залишати повідомлення або зв’язуватися з ним телефоном. Якщо людина не забере повістку протягом трьох днів, лист повертається до ТЦК. Але як показує практика, процедура часто порушується: поштарі не завжди здійснюють дзвінки або залишають повідомлення, а деякі повістки взагалі опиняються не у відповідних скриньках.

Ситуація ускладнюється тим, що часто одразу надсилаються кілька повісток на різні адреси чи до різних відділів ТЦК, через відсутність загальної бази даних. В результаті, навіть коли повістка була вручена на одному місці, інша може бути надіслана на місце реєстрації. Така неорганізованість може призвести до виникнення юридичних проблем для військовозобов’язаних.

Адвокати зазначають, що повістки повинні бути надіслані лише рекомендованим листом з повідомленням про вручення, інакше процес визнання її врученою може викликати правові труднощі. У той же час нові постанови Кабміну нещодавно затвердили оновлену форму повісток, яка тепер має юридичну силу незалежно від того, чи була вона сформована вручну або через реєстр.

Але, попри всі зміни та нововведення, процес вручення повісток по суті ще не належно налагоджений. За словами адвокатів, проблема полягає у відсутності належної координації та контролю з боку органів, які відповідають за доставку повісток, а також у тому, що навіть високопосадовці не можуть зрозуміти, як цей процес працює на практиці.

У підсумку, хоча нові правила здаються простими і логічними, реальна ситуація на місцях доводить, що система доставки повісток за допомогою пошти потребує значних вдосконалень.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Сьогодні Введення в храм Пресвятої Богородиці: Історія, традиції та заборони

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, або Третя Пречиста,...

Прогноз погоди на 21 листопада: похолодання та опади по всій Україні

Сьогодні, 21 листопада, погода в Україні зміниться, принісши похолодання...

Власник ТЦ з депутатським мандатом крав електроенергію у міста

Під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора правоохоронці повідомили про...

В The Economist спрогнозували коли закінчиться війна

Бойові дії в Україні можуть завершитися у 2025 році,...

Гривня зміцнюється: новий курс валют від НБУ

Національний банк України 21 листопада встановив офіційний курс гривні...

Росія завдала масованого удару по Дніпру використавши нову ракету

Ранок 21 листопада 2024 року для Дніпра розпочався з...

Державне телебачення Білорусі заявило про «план опозиції та Заходу» атакувати південний захід країни

Державне телебачення Білорусі повідомило про існування нібито «плану опозиції...

Росія розглядає план розділу України на три частини до 2045 року

Росія може запропонувати ідею поділу України на три частини...