Влада розглядає можливості наповнення дербюджету

В умовах значного зменшення економічної допомоги західних партнерів кабмін шукає додаткові джерела наповнення державного бюджету. Ще влітку минулого року з’явилася інформація, що уряд готує законопроєкт про збільшення військового податку до 4,5% у 2024-му та спрямування 50% надходжень від військового збору виключно на потреби ЗСУ на час дії правового режиму воєнного стану в Україні.

Передумови для такого кроку в української влади є – фінансовий потік із Заходу почав вичерпуватися, і владі доводиться шукати гроші будь-якими способами. Зазначимо, що тільки для фінансування ЗСУ Україні додатково знадобиться близько 400 млрд грн. І щоб зібрати ці кошти знадобляться радикальні податкові зміни. Може йтися про підвищення ставок основних податків: ПДВ і податку на доходи. Тобто, для покриття потреби в розмірі понад 400 млрд грн владі необхідно підвищити ставки ПДВ і військового збору приблизно на 6-7%.

До речі, вже відомо і про “першу ластівку” прийдешніх податків – за словами голови комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Гетманцева, Кабмін готує законопроєкт про військовий збір для приватних підприємців, щоб забезпечити додаткові надходження до бюджету. Нардеп зазначає, що уряд підготував комплекс пропозицій, завдяки яким планується поповнити бюджет на 44 млрд грн, а відповідний законопроєкт очікують уже цього місяця.

Щоб закрити “дірку” в держбюджеті, доведеться не тільки підвищувати військовий податок, а й збільшувати акцизні збори, запроваджувати щомісячну сплату авансових внесків з податку на прибуток для АЗС тощо. Причому, зміни у сплаті військового збору стосуватимуться юридичних осіб платників податку на прибуток підприємств і платників єдиного податку III і IV груп, а також фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку I, II, III і IV груп.

Крім того, додатковий військовий збір братимуть із покупців банківських металів у банків і легкових автомобілів, що підлягають першій державній реєстрації в Україні, продавців нерухомості, роздрібних продавців ювелірними виробами із золота, платини і дорогоцінного каміння, а також операторів стільникового зв’язку, що надають будь-які послуги мобільного зв’язку. Пропозиції також передбачають приведення акцизного податку на паливо у відповідність до мінімальних стандартів ЄС, запровадження акцизного податку на води, включно з мінеральними та газованими, з додаванням цукру або інших підсолоджувальних чи ароматичних речовин тощо.

Зі свого боку зазначимо, що непослідовність, недовіра, повернення ідеології агресивного збору податків – негативні, якщо не фатальні “попутники” для відновлення економіки воюючої країни. Люди півтора року і так віддають ледь не останню копійку на ЗСУ, роками платять військові збори, а у воєнний час ще й волонтерствують, фактично “утримуючи” українську армію. І, якщо з донатами і благодійною допомогою українці хоча б розуміють, куди йдуть їхні гроші, то у військового збору немає цільового призначення, його відправляють прямо до держбюджету і як його використовують, суспільство не бачить.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Коти й собаки уповільнюють старіння мозку — нове дослідження

Домашні тварини не лише тішать господарів, а й можуть...

Суперфуд на вашій кухні: чому варто їсти яйця щодня

Яйця — простий і доступний продукт, який може суттєво...

Операція з видалення катаракти тепер безкоштовна: держава покриває повну вартість

Операція з видалення катаракти, зокрема встановлення штучного кришталика, доступна...

У Києві двоє чоловіків з сокирою та пістолетом намагалися «вибити» зарплату для знайомої

У столиці затримали двох чоловіків, які, погрожуючи адміністратору кафе...

СБУ розслідує справу Влада Ряшина щодо співпраці з агресором

Служба безпеки України веде досудове розслідування стосовно відомого українського...

Поліція Варшави затримала українця за напад на літнього чоловіка

У столиці Польщі стався резонансний напад на 95-річного чоловіка....

Лікарська таємниця: законні межі розголошення медичної інформації

Медична інформація про пацієнта — це лікарська таємниця, що...