Власника «Автомагістралі-Південь» підозрюють у привласненні 240 мільйонів на будівництві водогону

Компанія «Автомагістраль-Південь», що фігурує у численних державних підрядах, опинилася в епіцентрі корупційного скандалу. Як повідомили в Національній поліції, її власнику Олександру Бойку оголосили підозру у справі про привласнення понад 240 мільйонів гривень під час реалізації масштабного інфраструктурного проєкту – будівництва водогону для Кривого Рогу.

Цей об’єкт мав критичне значення після підриву Каховської ГЕС російськими військами, коли Кривий Ріг залишився без належного водопостачання. Загальна сума контрактів компанії на цьому напрямку склала близько 7,4 мільярда гривень. Але замість реалізації робіт, як стверджують слідчі, була організована масштабна схема з привласнення коштів через фіктивні витрати та завищення вартості.

На сьогодні вже п’ятьом фігурантам справи повідомлено про підозру. За словами представників Департаменту стратегічних розслідувань, до схеми були залучені як керівники компанії, так і пов’язані з ними посадовці та консультанти. Загальна сума ймовірних збитків, за попередніми оцінками, може сягати кількох мільярдів гривень.

Генеральний прокурор Руслан Кравченко, який особисто взяв справу під контроль, заявив, що всі підозри оголошені на підставі експертиз і є законними. За його словами, матеріали розслідування не залишають сумнівів у наявності порушень.

Водночас компанія «Автомагістраль-Південь» виступає з протилежною позицією. Заступник генерального директора Валерій Вакарчук заявив, що держава винна фірмі понад 7 мільярдів гривень. За його словами, компанія будувала об’єкт фактично за власний рахунок, а оплату досі не отримала. Через це фірма не передає об’єкт на баланс державі.

«Ми більше року несемо значні витрати на обслуговування водогону, які не компенсуються. Постачальники, з якими ми працювали, шукали фінансування самостійно та йшли на відтермінування платежів», — заявив Вакарчук.

У компанії наполягають: усі дії були в межах контракту, і зараз слідство потрібно відокремлювати від політичного тиску. Проте, як випливає з повідомлень правоохоронців, йдеться не лише про затримку фінансування, а про цілеспрямовану схему виведення бюджетних коштів.

Справу вже порівнюють із іншими корупційними скандалами у сфері інфраструктури — масштаб і суми викликають резонанс навіть у досвідчених слідчих. Якщо провину фігурантів буде доведено, їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна і Росія домовилися про обмін політичних в’язнів

Наші джерела повідомляють про домовленості між Україною та Росією...

Стало відомо як Єрмак відповів Кремлю у перші години вторгнення

У перші години повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли...

Глава Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк сподівається утриматись на посаді, незважаючи на кримінальну справу

За інформацією джерел видання 360ua.news, голова Державного центру зайнятості...

Компанія з 18 кримінальними справами отримає 107 мільйонів на реконструкцію лікарні в Дніпрі

Департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОДА готується віддати понад 107...

Українці не можуть купити квитки: «Укрзалізницю» підозрюють у махінаціях

У соцмережах набирає обертів обурення через неможливість купити квитки...

Олег Винник відповів на звинувачення у втечі з України

Співак Олег Винник публічно прокоментував чутки про нібито втечу...

МОЗ зафіксувало спалахи кишкових інфекцій у трьох областях України

Міністерство охорони здоров’я повідомило про нові спалахи гострих кишкових...

Ахметова пов’язують із розкішною віллою в Куршевелі вартістю понад 17 мільйонів євро

Французька компанія Holdview Properties, яка, ймовірно, пов’язана з українським...