Володимир В’ятрович заявив, що Ігор Сікорський та Михаїл Булгаков не є українцями

Авіаконструктор із Києва Ігор Сікорський, “так само як і Булгаков”, не є українцем, повідомив нардеп від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович.

“З урахуванням чіткої позиції Сікорського, його теж не варто називати українцем”, – відповів В’ятрович на запитання, як ставитися до конструктора, який, також як і Булгаков, “вважав себе росіянином”.

Це запитання прозвучало під постом В’ятровича, де він заявив, що сам Булгаков не вважав себе українцем і “робити його посмертно українцем є наругою не стільки над українцями, скільки над його уявленнями про себе”.

Дискусія розгорнулася після того, як “Інститут національної пам’яті” визнав Булгакова “українофобом”. Це означає, крім іншого, що його ім’ям заборонено називати вулиці та будь-які об’єкти.

Тим часом іменем Сікорського (авіаконструктора Російської імперії, який після революції 1917 року емігрував до США, де заснував компанію з виробництва гелікоптерів) уже за часів незалежної України назвали багато чого: аеропорт “Жуляни”, Київський політехнічний інститут, а також вулицю, на якій нині розміщене американське посольство в Києві.

Тим часом Сікорський, судячи з його публічних заяв, був російським монархістом і вважав українців частиною “єдиного російського народу”. І, відповідно, сам вважав себе росіянином. Уже в еміграції співпрацював із російськими монархічними газетами, перебував у Російському політичному комітеті в Нью-Йорку, у програмі якого було написано, що “державна єдність Росії, в її природних, історичних кордонах, становить одну з головних основ російської національної свідомості”.

У листі до історика Василя Галича 1936 року Сікорський так позначив свою національну ідентифікацію: “мій рід суто українського походження, із села Київської губернії, де мій прадід і прапрадід були священиками. Однак ми вважаємо себе за походженням росіянами, з певної частини Росії, розглядаючи український народ як інтегровану частину Росії так само, як Техас або Луїзіана є інтегрованою частиною Сполучених Штатів”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Не варто сподіватись на миттєві результати від появи F-16 в українському небі

Українські Повітряні Сили зазначають, що швидкого ефекту від  літаків...

Українські водії в Польщі не зможуть працювати в таксі без польських прав

Відсьогодні водії, які здійснюють пасажирські перевезення в Польщі з...

Як і коли звертатися до поліції через порушення сусідів

Життя у многоквартирному будинку часто зводить нас з різними...

“Золоті унітази” для НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) потрапило під критику через...

Україна планує перейти на нову систему нарахування соціальних виплат

Уряд України збирається впровадити базову соціальну допомогу та відмовитися...

Франція готує 26 українських пілотів для F-16

За інформацією видання Le Monde, Франція взяла на себе...

Реформа ТЦК поверне права людини суспільству

На думку адвоката Лихачова, реформування ТЦК може значно полегшити...

Що може призвести до використання ядерної зброї Путіним в Україні

Олександр Литвиненко, секретар Ради національної безпеки і оборони України...