Використання Росією ракет з Північної Кореї в Україні: виклики для ППО

Сполучені Штати заявили, що Північна Корея передала Росії партію балістичних ракет і пускових установок, які, за їхніми словами, вже використовувалися для атак на Україну. Цю інформацію підтвердив представник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, характеризуючи подію як “значну й тривожну ескалацію” зі сторони Північної Кореї, яка, за його словами, пов’язана з підтримкою Росією.

Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати висунуть це питання на розгляд у Раді Безпеки ООН та введуть додаткові санкції проти тих, хто сприяє постачанню зброї. У той час як Росія відкидає будь-які звинувачення у збройних угодах з Північною Кореєю.

Лише за кілька годин після заяви Білого дому, лідер Північної Кореї, Кім Чен Ін, виступив із закликом до розширення виробництва ракет-носіїв у своїй країні. Зазначимо, що в вересні він відвідав Росію для обговорення можливої військової співпраці.

У телеінтерв’ю речник повітряних сил Юрій Ігнат зазначив, що Україна наразі не може підтвердити використання ракет з Північної Кореї, і триває розслідування уламків.

“Іноді ми чекаємо на інформацію, чи були вони вдарені за допомогою С-400 чи “Іскандером М”, але не можемо встановити це. Ракета летить – це як цятка на радарах, вона летить, виконує балістику, падає, вибухає і розлітається на маленькі шматочки. Встановити, чим саме вони були вдарені, складно. Ми точно не маємо даних, які ракети були використані”, – зазначив він.

США вперше поділилися докладними деталями щодо звинувачень в адресу Північної Кореї у постачанні Росії зброї, заявивши про передачу балістичних ракет. Ці ракети стають серйозним викликом для української протиповітряної оборони через їхню складну траекторію, самонаведення та здатність літати на великі відстані (до 900 км) зі стаціонарних і мобільних пускових установок.

Заявник Юрій Ігнат зазначив, що Україна може протистояти цим ракетам лише за допомогою сучасних західних систем, таких як PATRIOT та SAMP/T, які обмаль представлені. Джон Кірбі з Білого дому вважає, що закупівля Росією цих ракет у Північної Кореї порушує резолюції Ради Безпеки ООН, і США вимагатимуть відповідальності.

Крім того, США вважають, що Росія мала намір придбати балістичні ракети в Ірану, але поки не здійснила цього. Велика Британія також осудила використання Росією балістичних ракет, отриманих від Північної Кореї, у нападах на Україну.

Представник міністерства закордонних справ Британії заявив, що Північна Корея вже переживає суворі санкції, і обіцяв продовжувати співпрацювати з партнерами для покарання Північної Кореї за підтримку Росії в українській війні.

Джон Кірбі в своєму виступі також закликав Конгрес США негайно затвердити додаткове фінансування для України, вказуючи на необхідність підтримки країни в забезпеченні протиповітряної оборони та іншої військової техніки. Переговори щодо подальшої військової допомоги зішли на тупик у Конгресі через розбіжності стосовно підтримки з боку республіканців, які наголошують на необхідності захисту кордону США й Мексики.

Україна попередила, що її зусилля на фронті та фінансова стійкість можуть бути під загрозою, якщо не отримає додаткову допомогу в найближчому майбутньому.

За висновками аналітиків Інституту дослідження війни (ISW), Росія активно докладає зусиль для отримання балістичних ракет з-за кордону, вважаючи їх більш ефективними для ураження цілей в Україні. Російські війська регулярно використовують балістичні ракети малої дальності для атак на українські міста, що розташовані ближче до лінії фронту. Ці ракети, за словами військових аналітиків, ефективніше обходять українські системи протиповітряної оборони.

Українська протиповітряна оборона зуміла перехопити 149 з 166 російських крилатих ракет під час інтенсивних атак у грудні 2023 року, проте лише кілька балістичних ракет були зупинені. ISW вказує, що російські війська переорієнтовують ракети ППО С-300 і С-400 для ударів по наземних цілях в Україні, оскільки українська ППО важко протистоїть цим нестандартним ракетним атакам.

Ефективність російських балістичних ракет частково залежить від конфігурації протиповітряної “парасольки” в Україні, основна частина якої все ще ґрунтується на застарілих радянських системах, неспроможних протистояти балістиці. Тільки системи PATRIOT і SAMP/T можуть ефективно збивати балістичні ракети.

Аналітики підкреслюють, що успіх російських військ у використанні балістичних ракет в поєднанні з крилатими ракетами та безпілотниками може спонукати Росію активніше шукати їх закордоном. Зазначається, що російська оборонно-промислова база, можливо, не в змозі виробляти балістичні ракети в необхідних масштабах для тривалої ударної кампанії в Україні, що може спонукати Росію до їх постачання з-за кордону.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна отримає більше систем ППО та підписує нові безпекові угоди у липні

Президент України Володимир Зеленський оголосив про свої плани на...

Ситуація з оновленням даних у ТЦК, скільки чоловіків в Україні ще не оновили свої дані

Більшість українських військовозобов’язаних, які фізично з’являються до Територіальних центрів...

Тищенко майже рік проводив перевірки, прикриваючись неіснуючою ТСК

Народний депутат Микола Тищенко, виключений зі "Слуги народу", продовжував...

Курс гривні може зрости на 20% цього літа через борг в 20 млрд доларів

Пішли плітки, що курс гривні може підскочити одразу на...

Чиновники виграли понад 156 мільйонів гривень в онлайн-казино за 2023 рік

За 2023 рік майже 6,5 тисяч українських чиновників задекларували...

Молода дівчина випадково застрелила десантника на застіллі

У Одесі сталася трагічна подія, коли молода дівчина випадково...

Зеленський проти лотереї для призову до армії

Президент Володимир Зеленський у своєму інтерв'ю для американського видання...

Шмигаль перешкоджає фінансуванню захисту енергетики, не дотримуючись рішень Зеленського

Максим Шкіль, власник компанії Autostrada, на своїй сторінці в...