Вимога від США: Зеленський має уточнити план ведення війни

Сполучені Штати планують вдосконалити свій підхід до боротьби з російським вторгненням в Україні, яке триває вже третій рік. Американські представники планують обговорити це питання з президентом України Володимиром Зеленським на Всесвітньому економічному форумі в Давосі наступного тижня.

Джейк Салліван, радник президента США з національної безпеки, імовірно, порушить цю тему під час зустрічі. За неофіційними джерелами, американські чиновники намагатимуться настояти на обговоренні цієї нагальної теми в найближчі тижні, зокрема, з метою вирішення невирішених питань.

Обговорення стало актуальним через труднощі та тертя відносин між Вашингтоном і Києвом. Понад 110 мільярдів доларів європейської та американської допомоги залишаються заблокованими, а контрнаступ у 2023 році не забезпечив значущого успіху, незважаючи на підтримку американською та європейською зброєю.

Офіційники у Вашингтоні виражають занепокоєння також через розбіжності між Зеленським і головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, які можуть сповільнити розробку нової стратегії. США хочуть визначити, як найкраще надати підтримку Україні для захисту себе у 2024 році.

Оскільки розраховувати на значущий прорив у ближчі місяці малоймовірно, союзники Києва підкреслюють важливість розробки чіткої військової стратегії для захисту наявних позицій та подальшого просування через лінії оборони росіян.

Проблемою залишається також блокована фінансова допомога та повільне постачання ключових озброєнь, таких як ракети великої дальності та винищувачі. Невиконання деякими союзниками обіцянок з передачі зброї та артилерійських боєприпасів ускладнює ситуацію.

Стабільні поставки західних союзників мають велике значення для української протиповітряної оборони. Росія в останні тижні здійснила одні з найбільших ракетних обстрілів за весь період війни. Зазначається, що після переобрання президента Росії Володимира Путіна, він може стати ще сміливішим.

США та їхні союзники також працюють з Україною над завершенням довгострокових двосторонніх зобов’язань у сфері безпеки, які планують укласти в лютому. Однак важливо виробити чітку стратегію військової дії, оскільки розбіжності в підходах між Україною і США щодо військової стратегії залишаються.

Україна, зіткнувшись із загостренням конфлікту та блокуванням фінансової допомоги, намагається посилити свої системи ППО. Президент Зеленський наголосив, що нерішучість союзників лише збільшує силу Росії.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Херсоні судитимуть колаборанта-пропагандиста

Херсонська обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо...

Рубіо після розмови з Лавровим: США підтримують мирний план Трампа

Держсекретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з міністром...

На Вінниччині чоловік забив жінку палицею під час сварки

У селі Хмільницького району Вінницької області сталася трагедія —...

Труїли, грабували і зникали: на Тернопільщині викрили злочинну групу

У Тернополі завершено досудове розслідування у справі жителя Львівщини,...

Українська телеведуча Ольга Фреймут розповіла, як ботокс погіршив її стан під час боротьби з мігренями

Українська телеведуча, письменниця та експертка з етикету Ольга Фреймут...

Як відновити печінку після алкоголю: прості поради для здоров’я

Печінка — унікальний орган, здатний до самовідновлення навіть після...

Правоохоронця з Івано-Франківщини викрили на торгівлі конфіденційною інформацією

Співробітники Державного бюро розслідувань спільно з Службою безпеки України...

Мобілізації вчителів не буде: уряд пояснив, хто має право на відстрочку

Педагогічні працівники, які перебувають на військовому обліку, не підлягатимуть...