Як поплічники Ахметова примножують його статки

Україна зіткнулася з серйозними енергетичними викликами через війну та руйнування теплових електростанцій (ТЕЦ). Ця ситуація суттєво впливає на повсякденне життя українців, змушуючи їх змиритися з регулярними відключеннями електроенергії і ставитися до необхідності платити за неї більше.

Це черговий приклад того, що війна приносить вигоду і нові можливості офіційно найбагатшому українцю Рінату Ахметову. Його протеже по обидва боки фронту працюють над тим, щоб війна як бізнес приносила дохід кому слід.

Просто збіг, що незадовго до подій 24 лютого 2022 року, у січні 2022 року першим заступником голови українського ДП “Держгідрографія” став протеже Ріната Ахметова Андрій Анісімов. Це багаторічний керівник управлінь економіки Донецької ОДА та міськради Донецька. Піднявся в оточенні Ахметова Анісімов завдяки обслуговуванню в інтересах олігарха схем Євро-2012. Тоді по Донбасу взяті в кредит гроші на підготовку до футбольного чемпіонату “освоювалися” з відкатами і прибутком групою Ахметова, Колесникова, Януковича, а борги з відсотками були повішені на державу, звичайних українських платників податків. Після 2014 року Анісімов працював в Інституті економіки промисловості АН України, топ-посадовцем у Київській ОДА, Бородянській, Поліській та Вишгородській РДА Київської області. До морської справи, гідрографії, навігації стосунку не мав взагалі, але мав стосунок до того, що з 2014 року всі важливі функціонери “ДНР” отримували дві зарплати – від росіян і від Ахметова.

Ахметову ДП “Держгідрографія” знадобилася тому, що продукція з Азовсталі, ММК Ілліча, АКХЗ і підприємств Дніпропетровської області багато в чому йшла через порт Маріуполя. А потім її пропускали через Керченську протоку росіяни в обмін на відповідні послуги Ахметова. Ще “Держгідрографія” потрібна була Ахметову тому, що за кулуарними угодами з росіянами за участю Порошенка олігархові 2014 року залишили стивідорний порт “Авліта” в Севастополі. З 2022 року “Авліта” використовується для перевантаження і відправки захопленого росіянами зерна на окупованих територіях України.

Для маскування Ахметов імітує бурхливу діяльність на кшталт оплати американських лобістів і юристів для боротьби з РФ у міжнародних судах. А реально має свій відсоток з участі “Авліти” в російському піратстві. У рамках цих же домовленостей Ахметова з росіянами відбулося знищення застарілих і збиткових ММК Ілліча та Азовсталі. Їхніх чинних і колишніх співробітників було вбито під час подій лютого-травня 2022 року як потенційне джерело соціального бунту, як сотні тисяч людей, витрати на утримання яких можна оптимізувати, якщо ці люди перестануть жити. Розповідали, що з осені 2021 року, топ-менеджмент Ахметова начебто щось знав – все цінне заздалегідь вивозили із заводів, нове обладнання і сировину, які надійшли, навіть не розвантажуючи і не розпаковуючи, відразу евакуювали з Маріуполя. Про все це знав і Зеленський, ставився з розумінням і схваленням.

Причетні до описаних аспектів співпраці Ахметова з РФ брати Анісімови походять з угруповання одіозного екснардепа Миколи Левченка. Наразі ця група дещо відтіснена російськими конкурентами і відійшла в тінь, але прагне повернути і розширити вплив у паливних темах. У цьому їм допомагає Рінат Ахметов, для якого низка розрекламованих частин ЗСУ де-факто зараз є чимось на зразок приватних армій. Те, що ЗСУ зараз зосередилася на обстрілі російських паливних складів Донбасу – це виконання замовлення олігарха в інтересах його протеже в “ДНР”.

Ще завдяки впровадженню Анісімова в “Держгідрографію” Ахметов оптимізував витрати на вивезення видобутої на ГЗК олігарха руди морем. Рудовози, які здійснюють в інтересах олігарха рейси в воюючу Україну, не витрачаються на дороге відкачування фекальних вод і хімічних відходів у портах, а під приводом війни зливають нечистоти і хімічні відходи в територіальні води України біля берегів Одеської області.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Головного підрядника “Великого будівництва” Юрія Бойка звільнили від кримінальної відповідальності

Судова справа, яка тривала протягом декількох місяців, привела до...

ВАКС вимагає розслідування можливого незаконного збагачення голови НЕК “Укренерго” Кудрицького

Верховна адміністративна комісія справедливості (ВАКС) України прийняла рішення задовольнити...

Нардеп Ар’єв демонструє розкішне життя у Верховній Раді, увімкнені всі лампи і працюють кондиціонери

Український нардеп Олексій Ар'єв став об'єктом гострої критики після...

За корупцію тепер можна буде відкупитись, заплативши офіційно штраф

Верховна Рада України затвердила законопроєкт №11340, який став причиною...

Українські військові залишили Кринки, офіційної інформації поки не має

На передовій в Україні на островах Дніпра розгортаються нові...

За штрафи військовозобов’язаного можуть забрати майно, оформлене на дружину

Майно оштрафованого військовозобов'язаного можуть заарештувати, навіть якщо воно оформлене...

Солдата засудили за умисне вбивство цивільного у Харківській області

У Полтавській області суд засудив військовослужбовця до 9 років...

Ризикуючи життям українці рятуються від мобілізації

У статті для The Washington Post розглянуто складну ситуацію,...