За відсутності боєприпасів Україна намагається збудувати мільйон смертельних дронів

Майстерня на заході України, один із численних стартапів, які виробляють доступну зброю, сприяючи українським військам у протистоянні росіянам, стала об’єктом уваги The Wall Street Journal. Умови відсутності достатнього боєприпасу та відмови у додатковій військовій підтримці від США змусили Україну шукати власні шляхи вирішення проблеми, і одним з них стало виробництво масової кількості FPV-дронів.

Ці безпілотники, складені з комерційно доступних компонентів, виготовлені в економічно вигідний спосіб і мають простий процес виробництва. По всій країні з’являються майстерні, що щомісяця випускають тисячі FPV-безпілотників. Потім ці дрони направляються на фронт, де вони прикріплюються до вибухівки та запускаються в бік російських окопів і бронетехніки. Оператор управляє безпілотником за допомогою контролера та віртуальних окулярів, які передають зображення з камери дрона.

“У зв’язку з нашою економічною обмеженістю ми не можемо виготовляти танки. Нашою відповіддю стало створення безпілотників”, – розповідає генеральний директор компанії Sparrow Avia Микола Гаврилюк.

У ситуації, коли Україна перебуває в стані оборони, FPV-безпілотники стали ключовим елементом. Ці дрони, хоч і не можуть завдати таких руйнівних ударів, як артилерійські снаряди або мінометні міни, які зараз є недоступними, виявилися ефективними в українських військах. Безпілотники використовуються для атак на вразливі частини бронетехніки з метою її зупинення, а також для ураження вантажівок і навіть піхотинців, ускладнюючи переміщення людей і вантажів до передової лінії.

Внаслідок ракетних ударів Росії, українські виробники безпілотників змушені зберігати свої підприємства у таємниці, об’єднавши декілька десятків співробітників в одній будівлі та ще декілька десятків в іншій. Така захисна міра призначена для збереження працездатності в умовах російських ракетних атак. Незважаючи на це, їхні плани спрямовані на розширення масового виробництва.

На сьогоднішній день в Україні випускають 62 види безпілотників. Розробники дронів активно працюють над новими моделями, які здатні літати на більші відстані, нести важчі боєприпаси та витримувати російські електронні перешкоди, які можуть перервати зв’язок між дроном та оператором.

Журналісти The Wall Street Journal відвідали одне з трьох підприємств компанії Sparrow, яке щомісяця виробляє приблизно 3000 FPV-безпілотників. Майбутні плани генерального директора, Миколи Гаврилюка, та його партнера передбачають значне збільшення обсягів виробництва до 10 000 дронів щомісяця.

Хоча компанія закуповує певні компоненти, такі як вуглецеве волокно, камери та двигуни, більшість деталей вона виготовляє самостійно за допомогою 3D-принтерів. Готові FPV-безпілотники мають стриманий вигляд порівняно з іншими, доступними в Інтернеті, із тонким корпусом із вуглецевого волокна, чотирма комплектами пропелерів та прикріпленою до верхньої частини акумуляторною батареєю. “Найбільшою проблемою є отримання деталей з Китаю та логістика їхньої доставки сюди”, – додав Гаврилюк.

За словами підприємця, український уряд щомісяця придбовує близько половини вироблених безпілотників, тоді як решту придбовують волонтери та місцеві органи влади, які потім направляють їх до військових частин.

Міністр цифрової трансформації України, Михайло Федоров, повідомив, що уряд висунув пропозиції щодо низки заохочень для підприємств, що займаються виробництвом безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Серед цих стимулів вказані зменшення податків та скасування імпортних мит. Міністр зауважив, що роль держави полягає в координації та створенні можливостей для розвитку даної галузі.

Наразі у компанії Sparrow працює лише 70 осіб, і лише троє з них є жінками. За словами Гаврилюка, у найближчі два місяці планується найняти ще 130 співробітників. Він вказав, що кадри обираються серед друзів і родичів існуючих працівників, оскільки кожен новий працівник приносить певні ризики, пов’язані з можливим розголошенням місцезнаходження фабрики, що може призвести до ракетних атак з боку російських сил.

Україна активно розробляє безпілотники із збільшеним радіусом дії, аналогічно тим, які використовувалися для ударів по нафтопереробних заводах на території Росії цього місяця. Компанія Sparrow представила великий ударний безпілотник, здатний нести до 9 кг вибухівки. Крім того, розробники працюють над моделями, які зможуть використовувати штучний інтелект для ураження цілей у випадку, якщо російські електронні глушилки перервуть зв’язок із пілотом.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Половина американців виступає за найшвидше завершення війни в Україні – результати опитування

Нове соціологічне опитування, проведене в США, показало, що значна...

Жарт із поліцейською формою обернувся для дівчат кримінальною справою

Група жінок, які вирішили нестандартно привітати свою подругу зі...

У Ковелі п’яний працівник ТЦК врізався в авто з дітьми

У Ковелі Волинської області сталося дорожньо-транспортне зіткнення, учасником якого...

На телеканалі «Рада» виявлено фінансові порушення на мільйони гривень

Телеканал «Рада», що працює під егідою Верховної Ради України,...

Україна вживає “нетрадиційних заходів”, щоб уникнути енергетичної кризи цієї зими

Україна готується до чергової складної зими, долаючи наслідки російських...

Операція ЗСУ в Курській області: Україна тримає позицію при наступі РФ

Вже п'ятий місяць поспіль у Курській області Росії триває...

Трамп закликав Зеленського до завершення війни без повернення окупованих територій

Обраний президент США Дональд зробив чіткий сигнал президенту України...

Російські війська розстріляли українських полонених: загинуло п’ятеро військових

Російські окупанти вкотре вчинили воєнний злочин, жорстоко розправи з...