Українським військовим доводиться зіткнутися з серйозною проблемою – браком запчастин для ремонту західної техніки. Про це розповів заступник комбата 5-ї штурмової бригади, Михайло Онуфер.
“Із десяти машин може їздити п’ять – усі цілі, просто гусениць немає. Допомога начебто є, а використовувати її за призначенням ти не можеш. Ось, наприклад: є старіші М113 з металевими гусеницями, а нова модернізація – М113 G4 – вона краща, прохідніша, але частина її гусениць має гумові елементи. Метал зносити важко, він їздить, а от G4 – чекають свого найкращого часу”, – каже Онуфер.
Після ураження техніки її часто розбирають і використовують як донора для інших машин.
“Спочатку все тримали, думали, що ось партнери дадуть нам нові гусениці, наприклад. А потім, мабуть, командування зрозуміло, що чекати надто довго, а техніка треба вже, тому почали розбирати ту, яка непридатна для їзди. Тобто, щоб із трьох неробочих зробити дві – одну робочу”, – розповів військовий.
Ще одна проблема – іноземна мова в описі техніки.
“Коли у 2022 нам тільки передали бронетранспортери М113, вони приїхали з англомовними таблами. Механіки, а це були старші дядьки, років по 50, сіли – раз, не на ту кнопку натиснули, щось зламали. Командування тоді не додумалося наклеїти бірочки з перекладом: маса, двигун, старт, стоп, екстрена зупинка, пожежогасіння”, – каже Онуфер.
Раніше західні ЗМІ писали, що користь від німецьких танків Leopard в Україні “дорівнює нулю”.