Будівництво фортифікаційних споруд: витрати та втрати

Міноборони України днями заявило, що будівництво фортифікаційних споруд добігає до завершення в Сумській, Запорізькій, Донецькій, Херсонській та Харківській областях – загалом від початку року на ці потреби урядом було витрачено 37 млрд гривень.

Утім, добре все тільки на папері, на ділі все зводиться до розпилу бюджетних коштів афілійованими з Банковою компаніями, що в підсумку призводить до колосальних втрат ЗСУ від використання росіянами артилерії, БПЛА та авіаційних бомб. Так, соцмережі переповнені роликами українських військових, які розповідають, що їм доводиться воювати чи не в чистому полі, тож доводиться відступати в щільну забудову під натиском ворога, щоб була хоч якась опора при обороні. Бо укріплення часто виявляються якимись простими канавами, де ледь сховаєшся від артобстрілу. Тому багато втрат, як загиблими, так і тяжкопораненими, які надалі стають інвалідами. Їхні лави збільшуються дуже швидко – 30 тисяч осіб на місяць. І такими темпами Україна може незабаром перетвориться на країну інвалідів.

Військовий журналіст Юрій Бутусов також не спроста розкритикував керівництво країни, зазначивши, що для будівництва фортифікацій не постачають готових бетонних конструкцій, а генерали і комбриги надсилають нагору лише красиві звіти.

Природно, головними потерпілими в цій ситуації корупції та некомпетентності військово-політичного керівництва виявляються прості солдати. П’ять командирів молодшої та середньої ланки нещодавно розповіли американському Аssociated Press, що без добре підготовлених позицій вони не можуть оборонятися, не зазнавши величезних втрат. За їхніми словами, саме брак укріплень допоміг переломити ситуацію на користь росіян у Часовому Яру. Солдати були змушені під вогнем ворога  копати в напрямку один одного, щоб встановити хоч якийсь зв’язок між ямами, які видають за укріплення. Як підсумок – тільки в одному бою було втрачено 100 солдат і відступити довелося на 2 км західніше.

Саме в Донецькій області, де укріплення були настільки необхідні, їх не виявилося, що дозволяє ЗС РФ після прориву в Очеретине розвивати свій наступ. Так, після взяття противником Новокалинового, Кераміки та Архангельського ЗСУ відступили до Калинового, зайнявши позиції за річкою, що дало хоч якийсь перепочинок. Багато експертів ще в другому півріччі 2023 року били на сполох, вважаючи, що безпечність і небажання рити укріплення дорого обійдеться Україні. Тепер же нам загрожує втрата контролю над Донбасом і стратегічний прорив противника. Причому абсолютно ясно, що в інших регіонах становище не краще, ніж у Донецькій області.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Масовий виїзд: українські школярі залишають країну назавжди

Україна стикається з масовим відтоком дітей, які обирають навчання...

Росія затягує передачу тіла загиблої в полоні української журналістки

Тіло загиблої української журналістки Вікторії Рощиної, яка перебувала в...

Голова Ради резервістів відповів Безуглій

Через нестачу особового складу, що є однією з поточних...

Тоня Матвієнко відверто розповіла про кризу у шлюбі

Відома українська співачка Тоня Матвієнко, донька легендарної артистки Ніни...

Час готувати Київ до оборони – військовий оглядач

Допоки війна триває, Київ не може вважати себе повністю...

Чому військові залишають позиції та як вирішити проблему

Проблема самовільного залишення частин (СЗЧ) в українській армії набуває...

Після вітряної негоди в Україну прийде стабільна осіння погода

Цього тижня українцям обіцяють більш спокійну осінню погоду. Після...

Атака на Харків: дві жінки поранені, пошкоджені будинки у двох районах міста

Нічний російський обстріл знову приніс руйнування та травми мирним...