Попри публічні заяви про корупцію у медико-соціальній експертній комісії Чернівецької області, Національне агентство з питань запобігання корупції не провело жодного моніторингу способу життя її очільника — Олександра Диякона. Тим часом правоохоронці вже затримали посадовця, якого підозрюють у причетності до продажу фіктивних довідок про інвалідність за тисячі євро.
Про ймовірну схему раніше повідомляв «СтопКор». За словами громадського активіста Ігоря Жижияна, оформлення фейкових інвалідностей у Чернівецькій МСЕК супроводжувалося неофіційними “прайсами” від 10 до 15 тисяч доларів. Формально ці кошти збирали «на підтримку військових», однак активісти припускають: гроші осідали у кишенях організаторів схеми.
Служба безпеки України вже оголосила Олександру Диякону про підозру, а суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Водночас редакція «СтопКору» надіслала запит до НАЗК, щоб з’ясувати, чи перевіряли спосіб життя Диякона та можливий конфлікт інтересів у комісії. У відповіді агентства йдеться: жодного моніторингу не проводилось.
Попри те, що комісію офіційно закрили, її ексголова, як стверджує телеграм-канал «Викривач», не припинив «діяльність». За 7 тисяч євро він разом із знайомою лікаркою обіцяв “вирішити питання” оформлення інвалідності для чоловіка з хронічною недугою легень. Втім, замість чергової довідки — затримання під час передачі коштів.
Наразі обом учасникам оборудки оголошено підозру. Якщо вину доведуть, їм загрожує від трьох до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна.