Імперія олігарха Дмитра Фірташа: від хімії до титану

Дмитро Фірташ, один з найвпливовіших олігархів України, керує імперією, яка охоплює хімічні, банківські та медійні активи. Колишній союзник екс-президента Віктора Януковича, Фірташ здобув величезний вплив в українській економіці завдяки своїй діяльності в різних секторах.

У 2021 році Україна запровадила проти Фірташа санкції через ймовірні постачання титану російським оборонним компаніям, заморозивши його особисті активи та банківські рахунки. Раніше Фірташ контролював компанію «РосУкрЕнерго» — спільне підприємство з «Райффайзен Інвестмент» і російським «Газпромом», яке контролювало постачання російського газу до Європи через Україну. Крім того, він очолював компанію «Центрогаз», яка володіла ексклюзивним правом на продаж туркменського газу в Україні.

Згідно з документами WikiLeaks, Фірташ заявив американському послу, що звертався до Семена Могилевича для захисту свого бізнесу від конкурентів. Могилевич, який пов’язаний з кримінальною діяльністю, був одним із засновників «РосУкрЕнерго» разом з Ротшильдом, британським підприємцем Робертом Шетлер-Джонсом і Фірташем.

Однією з найбільш помітних груп серед зв’язків Фірташа є британські консервативні еліти, які намагаються уповільнити Брексит і зберегти контроль над ЄС і китайськими фінансовими операціями. Ці сили, як стверджується, змінили Бориса Джонсона на посту міністра закордонних справ Великобританії, що формально підпорядковує МІ-6. Серед консервативної еліти є родина Асквіт, яка створила розгалужену мережу впливу в Україні за допомогою Фірташа. Родина використовувала його для контролю над українськими активами та політичними процесами, завдяки ресурсам та впливу олігарха.

В Україні розпочалася боротьба між глобалістськими елітами США та Великобританії за вплив і контроль над газовою, телекомунікаційною та гірничодобувною промисловістю. В рамках цієї боротьби було подано численні судові позови проти Фірташа, що дозволило НАБУ витіснити олігарха.

Американська оборонна промисловість, чиї інтереси в Україні представляє Віктор Пінчук, застосувала стратегію захоплення критично важливих ресурсів через порушення кримінальних справ. Імпорт титану в США зріс до 90%, що стало вразливістю в ланцюгах постачання. Титан використовується в сучасних літаках і вертольотах, танках, підводних човнах і кораблях, ракетах і боєприпасах. Колосальні запаси титану в Україні оцінюються в 184 млн тонн на суму понад 300 млрд доларів і складають 20% світових постачань. Межиріцький гірничо-збагачувальний комбінат, що належить компанії Фірташа Group DF, є власником Селищанських титанових родовищ.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Заборгованість на ринку електроенергії України досягла 34,5 млрд грн

Український енергетичний сектор опинився у кризовій ситуації через рекордний...

Кабмін зменшує штат: скорочення торкнулося шести органів виконавчої влади

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про скорочення граничної чисельності...

На Дніпропетровщині шахрай викрав понад 870 тисяч гривень у матері військового

На Дніпропетровщині шахрай скористався довірою матері зниклого військового та...

В ЄС шукатимуть майно українців, куплене за “корупційні кошти”

Як повідомляють наші джерела, з поверненням Дональда Трампа в...

Правоохоронці розслідують фінансову діяльність сина колишнього Прем’єр-міністра України Миколи Азарова

Слідчих цікавить інформація про банківські рахунки Азарова-молодшого: поточні, карткові,...

Двоє киян постануть перед судом за підпали майна військових

Двох мешканців Києва судитимуть за організацію підпалів майна військовослужбовців...

Майно першої заступниці голови НБУ розпродають через суд

Перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова повідомила...

Працівники “Ощадбанку” організували схему з крадіжки коштів клієнтів

Правоохоронці на Львівщині викрили групу працівників банку, які за...