МВФ вимагає підняти тарифи в Україні до європейського рівня

Наше джерело в ОП розповіло, що МВФ у меморандумі з Кабміном прописало пункт, у якому Україна зобов’язана до 2026 року підняти тарифи до європейського рівня. Заяви спікерів Банкової про те, що необхідно профінансувати ремонт критичної інфраструктури, привід змістити акцент у суспільстві.

Українці мають готуватися до можливих відключень електропостачання не лише влітку, але й під час наступної зими. Таке попередження надає компанія ‘Укренерго’, оператор енергетичної системи. За словами голови компанії Володимира Кудрицького, на відновлення енергетичних об’єктів, які були атаковані Росією цією весною, потрібно від місяців до навіть років, тому різке збільшення генерації не передбачається. Отже, можливі відключення електропостачання.

Згідно з керівником ‘Укренерго’, це не будуть повномасштабні вимкнення, а контрольовані заходи, спрямовані на збереження цілісності енергетичної системи.

Однак варто підготуватися до того, що електроенергія коштуватиме більше. Тарифи для населення не формуються на ринкових засадах, а встановлюються в межах “спеціальних обов’язків”. Цей механізм, відомий як Public Service Obligation (обов’язок державного обслуговування), запозичений із ЄС і передбачає надання субсидій через універсальних постачальників послуг, таких як електроенергія. Україна поклала ці функції на державні компанії “Енергоатом” і “Укргідроенерго”, тому рішення про збільшення тарифів приймає уряд за рекомендацією НКРЕКП.

Заступник міністра енергетики Микола Колісник зазначив, що остаточне рішення про підвищення тарифів для населення на електроенергію ще не прийнято, і тривають відповідні розрахунки. Проте, він підкреслив, що такі рішення будуть збалансовані, враховуючи можливості населення та необхідні витрати на ремонтні роботи, а також потреби промислових споживачів.

За даними Міненерго, з початку конфлікту заборгованість за електроенергію зросла на 40%, і існує побоювання, що підвищення тарифів лише погіршить ситуацію.

З іншого боку, зазначається, що підвищення тарифів минулого року дозволило відновити 3 гігават потужностей до початку опалювального сезону. Однак цього року руйнування є більшими, і за підрахунками Міненерго, втрачено близько 8 ГВт генеруючих потужностей. Тому виникає необхідність у додаткових коштах для відновлення.

Як пояснив колишній міністр енергетики Іван Плачков, якщо у мирний час країна мала запас міцності близько 40%, то на початок минулого зимового сезону цей показник склав лише 5-8%. Зараз же запаси зменшилися ще більше, до мінус 20-30%.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Запоріжжі косметологічна процедура ледь не стала фатальною

У Запоріжжі вперше в регіоні виявили випадок ятрогенного ботулізму...

В Офісі Президента готуються до припинення вогню

За інформацією нашого джерела в Офісі Президента, Андрій Єрмак...

Часник, зелений чай і ще чотири продукти, які можуть скоротити життя

Не всі продукти, які ми вважаємо корисними, насправді сприяють...

Урожай пшениці в Україні буде найгіршим за останні роки

Урожай пшениці в Україні цього року може скласти лише...

Що робити, якщо заблокували пенсійну картку: поради юристів

В умовах воєнного стану українські пенсіонери ризикують зіткнутися з...

Антикорупційний суд залишив під арештом гроші ексдружини нардепа Тищенка

Вищий антикорупційний суд відмовив у скасуванні арешту готівки, вилученої...

У Чорнобильській зоні почали будувати фортифікації

На території Чорнобильської зони відчуження розпочалося будівництво фортифікаційних споруд...

Нові функції в “Резерв+”: повідомлення про розшук і виправлення даних

У застосунку “Резерв+” з’явилися нові сервіси, які дозволяють військовозобов’язаним...