П’ять головних загроз від “мирної” спецоперації Кремля у Стамбулі

Кремль знову йде в атаку — цього разу не ракетами, а переговорами. Політолог Андрій Миселюк попереджає: за лаштунками гучних заяв про мир Путін готує нову спецоперацію — спеціальну переговорну операцію (СПО). Її мета — не досягти компромісу, а нав’язати світу кремлівський сценарій завершення війни. І ключовим майданчиком для реалізації цього плану має стати Стамбул.

На тлі можливого повернення Трампа до Білого дому російський диктатор намагається ще раз використати його слабкості, як це вже сталося у 2018-му в Гельсінкі. Тоді світ побачив приниженого американського президента, а Путін вийшов із зустрічі переможцем. І тепер він готовий до реваншу — вже проти всього Заходу, з Україною на передовій цієї спецоперації.

ПУТІН РОЗПОЧИНАЄ СПО — СПЕЦІАЛЬНУ ПЕРЕГОВОРНУ ОПЕРАЦІЮ

Для того, щоб зрозуміти масштаб цих небезпек, треба з самого початку розуміти ключове: це історія не про дипломатію, Путін в Стамбулі готує масштабну спецслужбістську операцію. Завдання цієї операції — роз’єднати головних противників (Україна, США, Європа), унеможливити їхню скоординовану протидію Москві й нав’язати ключовому актору — президентові Трампу — свої підходи до завершення війни в Україні. З подальшою реалізацією цих підходів на практиці.

Про те, за допомогою яких інструментів й засобів Путін буде перегравати Трампа і на які точки вразливості американського президента буде тиснути, свого часу я по полицях розклав перед їхньою зустріччю у Гельсінкі у 2018 році. Так воно й вийшло – тоді їхній спаринг закінчився ганебною поразкою для Трампа.

З того часу досвідчений гебіст Путін ще краще вивчив Трампа зі всіма його вразливостями та слабкими сторонами. Й, поза всяким сумнівом, до нового спарингу з ним (й до особистого, й до заочного) у Стамбулі готовий. З тим, щоб повторити стосовно нього свій успіх в Гельсінкі.

Але для нас зараз важливіше те, які серйозні загрози виникли перед нашою країною після раптових і невідворотних прямих переговорів з РФ про умови миру цього четверга в Стамбулі.

Після побачення з Путіним у Гельсінкі Трамп виглядав жалюгiдноFullscreen
Після побачення з Путіним у Гельсінкі Трамп виглядав жалюгiдно
Фото: NBC News

Отже, ось перелік п’яти таких найбільших загроз.

  1. Загроза опинитися у переговорах з Москвою сам на сам без дієвої підтримки європейських союзників.
  2. Одночасний тиск на президента Зеленського з боку Путіна і Трампа з тим, щоб в узгодженні шляху на закінчення “гарячої фази” війни й війни в цілому Україна швидко погодилась на прийнятний для Росії (й проблемний для України) компроміс без отримання надійних гарантій безпеки.
  3. Згода США на часткове зняття санкцій проти РФ у якості винагороди за добру волю й “миротворчість” Путіна, готовність російського президента піти на не принципові для РФ гуманітарні поступки (обмін полоненими, доступ представників окремих міжнародних організацій на лінію фронту тощо) до того, як будуть зафіксовані умови миру й визначений чіткий механізм моніторингу можливих порушень цих умов Росією.
  4. Згода адміністрації Трампа на припинення або суттєво обмеження підтримки України у якості винагороди за готовність Путіна підтримати введення режиму припинення вогню – із тим, щоб ця згода почала діяти відразу після початку дії режиму припинення вогню.
  5. Реалізація росіянами в Стамбулі серії провокацій для різкого зриву процесу переговорів одночасно з проведенням масштабних пропагандистської та медійної кампаній зі звинуваченням України у зриві цих переговорів.

Це, звичайно, не вичерпний перелік серйозних загроз і викликів, які виникли перед нашою країною після того, як минулими вихідними Путін і Трамп у чотири руки протиснули стамбульський переговорний трек 15 травня.

Час для підготовки ефективних відповідей на них — дуже обмежений.

Враховуючи наявність в офіційного Києва багаторічного досвіду відстоювання інтересів України в умовах війни з Росією (починаючи з 2014 року), є підстави сподіватися, що нашим перемовникам у Стамбулі удасться зірвати нехай грамотну, але все ж таки шаблонно-трафаретну чергову спеціальну операцію спецслужбіста Путіна радянської школи.

Так само як нашим Силам оборони за підтримки всього суспільства вдалося зірвати його спеціальну військову операцію.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Директори «Харківзеленбуду» та «Харківських тепломереж» підозрюються у недостовірному декларуванні

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило повні перевірки...

Під Луцьком чиновник оселився в елітному будинку

Ще вчора — скромне життя у Харкові, квартира тестя...

Курс «Захист України» для школярів будуть викладати ветерани та ветеранки

В українських школах може з’явитися новий стандарт викладання курсу...

У столиці триває обговорення кандидатів на посади голів райдержадміністрацій

За інформацією наших джерел, голова Київської обласної державної адміністрації...

Сни можуть попереджати нас про хвороби

Сни — це не просто випадкові картинки, які виникають...

Суд виніс умовні вироки у справі смертельної ДТП з кортежем Ярославського

Харківський суд виніс вирок у гучній справі про смертельну...

Обшуки у керівництва Нацгвардії можуть бути пов’язані з політичним тиском

Обшуки, проведені НАБУ у керівництва Національної гвардії України, можуть...