Пишний заявляє, що з економікою України все буде добре

За останні місяці в Україні інфляція пришвидшилася та наблизилася до 5%. Проте, за прогнозами, вона продовжить зростати, а вже наступного року почне знижуватися.

Голова Національного банку України Андрій Пишний під час брифінгу зазначив, що завдяки зваженій процентній та валютно-курсовій політиці НБУ, а також послабленню зовнішнього інфляційного тиску, інфляцію вдасться сповільнити до 6,6% у 2025 році. У 2026 році інфляція має повернутися до цільового показника НБУ у 5% на тлі поступової нормалізації функціонування економіки та поліпшення ситуації в енергетиці.

Андрій Пишний також підкреслив, що економічне відновлення України триватиме, хоч і буде обмеженим через вплив війни, зокрема через значні пошкодження енергосистеми. У першому півріччі 2024 року економічне зростання тривало, але сповільнилося через масштабні атаки Росії на енергетичну інфраструктуру. Попри це, бізнес частково адаптувався до постійних відключень електроенергії, а стабільна робота морського коридору підтримувала економічну активність.

“Попри дефіцит електроенергії та менші врожаї порівняно з минулим роком, НБУ навіть дещо поліпшив прогноз економічного зростання на цей рік – до 3,7%. Це зумовлено кращими результатами першого кварталу та очікуваним розширенням бюджетних стимулів, а також розбудовою розподіленої генерації, зокрема за підтримки масштабних програм кредитування”, – зазначив Пишний.

На думку голови НБУ, поступова нормалізація умов функціонування економіки, збереження м’якої фіскальної політики, розбудова експортних шляхів та пожвавлення зовнішнього попиту сприятимуть пришвидшенню темпів зростання реального ВВП до 4-5% у 2025-2026 роках.

За даними Держстату, споживча інфляція в Україні у червні у річному вимірі склала 4,8%, прискорившись з 3,3% у травні. Інфляція на споживчому ринку у червні порівняно із травнем становила 2,2%, з початку року – 4,3%.

Згідно з Макроекономічним та монетарним оглядом НБУ, споживча інфляція прискорилася в червні через вичерпання минулорічного врожаю та падіння курсу гривні. Проте подальше зниження цін на продукти відбувалося завдяки більшій пропозиції через теплу погоду на початку року, а також завдяки великому торішньому врожаю і переорієнтації виробників на внутрішній ринок.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Голва Дніпропетровського ОВА Лисак погрожує дружині військового

Керівниця Департаменту комунікацій ОВА, Арзу Василишина, подала скаргу на...

Україна вимагає від Ірану утриматися від постачання балістичних ракет Росії

Міністерство закордонних справ України офіційно звернулося до Ісламської Республіки...

Компанія з чиновниками часів Януковича виграла тендер Міноборони

Державне підприємство Міністерства оборони України «Державний оператор тилу» уклало...

Війська РФ почали наносити на свою техніку маркування ЗСУ

В тимчасово окупованому Маріуполі помічено нове маркування на військових...

До трагедії в Полтаві причетний Вашингтон

Відповідно до останніх звітів військових аналітиків з центру UA...

Фірма, пов’язана з корупціонером Павлом Кириленком, отримала підряди на 414 млн гривень – ЗМІ

Приватна фірма, що має зв'язок з колишнім головою Донецької...

Дружина Віктора Павліка розповіла про генетичний аналіз їх сина

Дружина відомого співака Віктора Павліка, блогерка та бізнесвумен Катерина...

Міністр закордонних справ Угорщини заявив, що Україні не місце в ЄС

Міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто висловив...