Ще одна українська страва стала об’єктом культурної спадщини

Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) оголосило про включення традиції приготування та споживання «засипаної капусти» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Це рішення підкреслює значущість цього кулінарного традиційного блюда в культурному контексті країни.

Така традиція побутує в селах Руда, Гніздичів, Облазниця, Лівчиці, Ганівці, Покрівці та містах Стрий, Жидачів, Журавно, Ходорів Стрийського району Львівської області. Подібні страви готують і в інших частинах України, але вони мають свої особливості.

Для приготування страви потрібні свіжі продукти: капуста, пшоно, цибуля, олія, молоко, сметана, гриби та м’ясо. Хоча уніфікованого рецепта не існує, технологія приготування має спільні риси. Квашену капусту відварюють до напівготовності, зливають воду. Потім додають молоко й доводять до кипіння. Далі додають промиті зерна пшона і варять до готовності.

zasipana Економічні новини - головні новини України та світу

Далі у сковороді розтоплюють масло, дрібно нарізають цибулю та додають до масла. Коли цибуля стає прозорою, до неї додають домашню сметану та помішуючи тушкують протягом 5 хвилин. Потім це додають  до капусти та вимішують. Якщо капуста надто густа, можна долити ще трохи молока. Деякі господині, після зняття страви з вогню, кладуть зверху гілочки вишні або смородини і залишають на деякий час, щоб страва просочилася ароматом. Окремо готують шкварки, грибну підливку і з ними подають засипану капусту.

Найсмачніша, найзапашніша «засипана капуста» та, яка готується у печі, чи брайтурі. Секрети смачної засипаної капусти  – це якісні продукти та правильна варка, а також варто дати страві настоятися після приготування, щоб смаки краще поєдналися. Культура споживання засипаної капусти це не тільки спосіб харчування, це спосіб життя. Страву готували і на весілля, і на похорон, і в будні, і на свята.

За переказами «Засипана капуста» була улюбленою стравою Івана Франка, а також її любили гетьман Іван Виговський, митрополит Андрей Шептицький, Іван Нечуй-Левицький, Михайло Коцюбинський, Ольга Бачинська. До вподоби вона була й Соломії Крушельницькій.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Масова еміграція хлопців змінює Україну і її демографію

В Україні набирає обертів тенденція, коли батьки шукають можливості...

ЗМІ дізналися, що нардеп Олександр Куницький не повернувся з відрядження до України

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Куницький опинився...

Кабмін буде штрафувати батьків за відмову від примусової евакуації

На тлі війни та небезпеки для цивільного населення уряд...

В Ізюмі через корупційний скандал хочуть звільнити голову МВА

Резонансна справа про зловживання державною програмою єВідновлення в Ізюмі...

Поради довгожителів: як дожити до 100 років і насолоджуватися життям

Довголіття та здоров’я – дві мрії, які йдуть поруч...

Степанів день: церковне свято, прикмети та заборони 27 грудня

27 грудня – це день, коли православні віруючі згадують...

27 грудня: від мокрого снігу до слабкого дощу — прогноз по містах України

Передноворічна п’ятниця, 27 грудня, обіцяє бути похмурою та холодною...

Нардеп Куницький поїхав у відрядження і не повернувся

Нардеп від фракції "Слуга народу" Олександр Куницький виїхав з...