Турбота на 57 мільйонів: посадовці КМДА крали у психічно хворих

Корупційні скандали в Київській міській державній адміністрації давно не дивують. Але останній випадок — справжній шок навіть для бувалих. За даними СБУ, високопосадовці столичної мерії у змові з комунальниками й приватними компаніями розкрадали мільйони гривень, виділених на догляд за тяжкохворими киянами, зокрема — з психічними розладами.

Організатором схеми слідство вважає колишнього заступника директора Департаменту охорони здоров’я КМДА Геннадія Лепського, який нині працював у комунальному закладі «Психіатрія». Його вже заарештовано з правом внесення застави у 57 мільйонів гривень — саме стільки, за підрахунками слідчих, було вкрадено з бюджету під прикриттям соціальної програми «Турбота. Назустріч киянам».

Формально усе виглядало благородно: договір із ТОВ «Міцне здоров’я» передбачав надання паліативної допомоги — догляд, харчування, ліки — невиліковно хворим киянам. На це виділили 149 мільйонів гривень. На практиці ж левова частка коштів виводилася на підконтрольні ФОПи під виглядом оренди майна, закупівель товарів та «псевдопослуг», які фактично не надавались або надавались за завищеними цінами. Деякі з «санітарних» авто — наприклад, новенький Porsche Cayenne — використовувались виключно для особистих потреб організаторів.

За даними слідства, до схеми були залучені дві заступниці директора Департаменту соціальної політики КМДА (ймовірно — Людмила Ріяко та Галина Довганчин), директор ТОВ «Міцне здоров’я» Руслан Матвєєв та сам Лепський, який мав стільки нахабства, що отримував гроші за фіктивні послуги прямо на рахунки зареєстрованого на нього ФОПу.

Коли запахло жареним, Лепський спробував втекти за кордон за підробленими документами про інвалідність — тими самими, які він собі оформив для уникнення мобілізації. Але втекти не вдалося — його затримали.

Цікаво, що ця історія — не перший скандал із прізвищем Лепського. Ще у 2019 році він «світився» в ЗМІ з люксовим Porsche Cayenne, оформленим на брата. У тому ж році НАЗК встановило, що чиновник не задекларував зміну в майновому стані. А у 2022-му Лепський опинився у суді через несплату аліментів на дитину.

Нині прокуратура інкримінує йому одразу кілька статей: шахрайство у великих розмірах, підробка документів, зловживання службовим становищем та легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом. Фігурантам справи загрожує до 12 років ув’язнення.

Офіційно Департамент соціальної політики КМДА відреагував, заявивши, що послуги були надані, а витрати — підтверджені актами виконаних робіт. Але висновки ДПС та аналітична робота БЕБ свідчать про зворотне: мільйони гривень виводились без реальної користі для пацієнтів.

На цьому тлі «плівки Комарницького» виглядають вже не так шокуюче. У КМДА, схоже, системно й професійно грабують бюджет, прикриваючись красивими назвами програм, гучними ініціативами та навіть благодійністю. Різниця лише в об’єктах грабунку — цього разу це були найслабші й найбеззахисніші.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У голови апеляційного суду Львова під час обшуку знайшли понад 270 тис. доларів

Голова Західного апеляційного господарського суду Максим Желік потрапив у...

МОН готує реформу дитсадків через демографічну кризу

Пандемія, повномасштабна війна та демографічна криза завдали дошкільній освіті...

Фахівець ДСНС «забув» про майно, родину і 3 мільйони гривень

Головний фахівець відділу протидії корупції апарату ДСНС України Тарас...

Мер Києва отримав мільйони за участь у боксерському симуляторі

Мер Києва Віталій Кличко поповнив свої статки на 3,62...

Ексміністерка Богатирьова судиться за пенсію

Раїса Богатирьова — колишня міністерка охорони здоров’я та одна...

Що святкують 2 квітня: історія, традиції і прикмети дня

2 квітня за новим церковним календарем віряни вшановують пам’ять...

Якою буде погода в Україні 2 квітня

2 квітня погода в Україні демонструватиме всі свої примхи...

Росія готує наступ уже в квітні

У командуванні Сил оборони України попереджають: Росія готує нову...