Його внесла група депутатів на чолі з нардепом Княжицьким (ЄС) і головами комітетів зі свободи слова Юрчишиним (Голос) та гуманітарної політики Потураєвим (Слуга народу).
У пояснювальній записці вони пишуть, що Закон про медіа не регулює діяльність платформи загального доступу Telegram, що пропонується виправити. Зокрема, платформу зобов’яжуть видаляти контент телеграм-каналів на вимогу Нацради з телебачення і радіомовлення (тобто без будь-якого рішення суду).
“На підставі звернення Національної ради з телебачення і радіо обмежувати поширення на території України програм та/або призначеної для користувача інформації, зокрема призначеного для користувача відео, що порушують вимоги статей 36, 42, 119 цього Закону”, – ідеться в законопроєкті.
Також він містить можливість вимагати блокування як окремих користувачів, так і телеграм-каналів в Україні.
Законопроєктом також пропонується прирівняти “провайдерів платформ загального доступу до інформації, через які поширюється масова інформація” до окремих суб’єктів у сфері медіа та зобов’язати їх дотримуватися норм Закону про медіа.
Провайдери платформ загального доступу мають відкрити свої представництва в Україні, а на запит Нацради вони мають показати свою структуру власності та фінансування.
Якщо провайдер платформи загального доступу відмовиться розкривати інформацію про себе, то такою платформою буде заборонено користуватися органам влади.