Україні необхідна далекобійна зброя

Президент Володимир Зеленський продовжує активний тиск на західних союзників, закликаючи зняти обмеження на використання далекобійної зброї для ударів по території Росії. Як зазначає CNN, риторика українського лідера викликала змішані реакції серед експертів.

Метью Севілл, директор із військових наук Королівського інституту об’єднаних служб у Лондоні, оцінив цю позицію як ризиковану, адже Зеленський фактично звинуватив Захід у боягузтві. Однак, якщо цей тиск спрацює, політичний дивіденд для України може бути значним, оскільки рішучість союзників може зменшити агресивну риторику Москви.

Думки експертів розділилися щодо ефективності публічних дебатів навколо цієї теми. За даними розвідки США, 90% російських літаків, що запускають удари, розташовані за 300 км від кордону, поза зоною дії ракет ATACMS. Нещодавно Росія перемістила частину своїх літаків далі на схід, що обмежує потенційні цілі для ударів.

Севілл погоджується, що багато важливих об’єктів могли бути перенесені, проте це не знижує користь від використання ракет. Наприклад, ракети Storm Shadow, призначені для знищення бетонних конструкцій, можуть бути ефективними проти військових штабів і складів боєприпасів, які залишаються в досяжності.

ATACMS з касетними боєголовками можуть завдати серйозної шкоди російським аеродромам, і за оцінками аналітиків, щонайменше 15 таких об’єктів знаходяться в радіусі дії цих ракет. Джордж Баррос з ISW підкреслює, що публічні обговорення вже змусили Росію перемістити літаки, що може зменшити кількість бомбардувань та дати ЗСУ більше часу для реагування на загрози.

Баррос зазначає, що можливість ударів по російських тилових цілях може змусити Кремль уважніше оцінювати ризики переміщення військ в Україну. Його дослідження виявило понад 200 потенційних цілей для ATACMS, включаючи військові частини, склади пального і навіть штаб Південного військового округу Росії.

Севілл вважає, що удари по російських радіолокаційних системах можуть істотно послабити їхню протиповітряну оборону, відкриваючи можливості для українських безпілотників. Радіус дії ракет може бути збільшено, якщо їх запускати з українських позицій у Курській області.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Чому Росія атакує Україну дронами щодня

Ветеран російсько-української війни та екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген...

Як уникнути проблем під час перевірки військово-облікових документів

На період мобілізації в Україні визначено перелік осіб, які...

Українська влада хоче скористатися вікном можливостей, що закривається

Наступного тижня український президент Володимир Зеленський здійснить важливий закордонний...

Дніпропетровська ОВА прокоментувала чутки про хімічні безпілотники

У мережі з'явилася інформація про те, що Росія обробляє...

Україна на п’ятому місці у світі за розвитком цифрових держпослуг

Згідно з дослідженням E-Government Development Index за 2024 рік,...

Українські військові просуваються в Донецькій та Курській областях

22 вересня українським військам вдалося відновити контроль над позиціями...

Наступний тиждень може визначити хід війни в Україні – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні підкреслив,...

Україна розробляє потужну ракетну програму – Умєров

Міністерство оборони України розробило нову ракетну програму, яку вже...