Власник ресторану «Бартоломео» у Дніпрі отримав шквал критики через збір

Після нищівної атаки «шахедів» по Дніпру 28 березня, внаслідок якої згорів банкет-хол одного з найвідоміших закладів міста – ресторанно-готельного комплексу «Бартоломео», його власник Валерій Шамотій оголосив збір коштів на відновлення. Однак така ініціатива викликала хвилю критики серед українців.

У дописі на офіційній Instagram-сторінці комплексу адміністрація повідомила про наслідки атаки і подякувала співробітникам за оперативну евакуацію гостей. Головний акцент зробили на тому, що обійшлося без жертв, і закликали громадян не ігнорувати повітряні тривоги. А вже наприкінці звернення – прохання про допомогу:

«Сьогодні ми звертаємося до всіх, кому небайдужий “Бартоломео” – візитна картка Дніпра. Ми не здаємося, ми будемо відновлюватися. Але нам потрібна ваша допомога».

У коментарях під публікацією вибухнуло справжнє обурення. Багато українців не зрозуміли, чому мають донатити на відновлення елітного бізнесу мільйонера, коли в країні триває повномасштабна війна, і сотні волонтерських ініціатив збирають кошти на дрони, машини та реабілітацію поранених військових.

«А як же армія, волонтери, постраждалі цивільні? Ви серйозно?» – обурювались користувачі. Інші наголошували, що «Бартоломео» – не притулок, не лікарня і не будинок для переселенців, а прибутковий приватний бізнес, який приносив власнику стабільний дохід.

І справді, Валерій Шамотій – один із найвпливовіших бізнесменів України. Він входить у топ-100 найбагатших українців, є президентом і співвласником корпорації «Логос», головою наглядової ради корпорації «Перший національний виноробний холдинг», володіє такими брендами, як «Таврія», ALeXX і «Інкерман». Тож вимагати фінансової допомоги у громадян, зокрема тих, хто сам ледь зводить кінці з кінцями під час війни, виглядає щонайменше недоречно.

Попри публічне обурення, збір не було скасовано. Банку з реквізитами залишили в коментарях, однак хвиля критики лише наростає. Чим завершиться ця історія – покаже час, але одне очевидно: навіть під час війни українці залишаються уважними до справедливості й не готові миритися з цинічними спробами замінити суспільну солідарність фінансовим паразитизмом.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Сонячний максимум може бути лише початком: вчені виявили новий 100-річний цикл

Нове дослідження науковців свідчить, що сплеск сонячної активності, який...

Як Ладо Охотніков перетворив псевдо-DeFi у криптоаферу на $340 мільйонів

Колись майстер чайних церемоній, а сьогодні — головний фігурант...

500 років у візерунках: у Львові знайшли найстарішу українську писанку

Прикраса великодніх яєць — одна з найдавніших українських традицій,...

Доброволець ЗСУ Юрій Мірошниченко, син маніяка Чикатила, зник під Харковом

Під час бойових дій на Харківському напрямку безвісти зник...

Міф про доброту бідних: як соціальний статус впливає на поведінку людини

Довгі роки в психології існувала думка, що люди з...

Олександр Гладун: “Щоб населення не скорочувалось, українки повинні народжувати по троє дітей”

Доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та соціальних...

Голова медкомісії Київщини Андрій Кріпак ухилявся від мобілізації та розбагатів на державних коштах

Голова медичної комісії Київської області Андрій Кріпак опинився у...

Адміністрація Трампа розглядає нейтральну зону навколо ЗАЕС під контролем США

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість взяття під...