Як 4,7 мільйона євро виявилися у багажнику бухгалтерки

Боротьба з корупцією зазвичай асоціюється з гучними затриманнями високопосадовців, медійними скандалами та демонстративними обшуками. Однак, корупція часто процвітає на нижчих рівнях, де її виявити складніше, а відсутність системних реформ лише підсилює цю проблему. Один з недавніх інцидентів, коли Бюро економічної безпеки (БЕБ) затримало автомобіль бухгалтерки компанії-постачальника харчування для Збройних сил України, став яскравим прикладом того, які масштаби кешу обертаються на цьому ринку і як корупція залишається невидимою для широкого загалу.

Історія “Міт пром” та блокування роботи

Минулого тижня компанія «Міт пром», один із постачальників харчування для ЗСУ, заявила про блокування своєї діяльності правоохоронцями. Представники БЕБ заблокували можливість відвантаження продуктів та доступ співробітників на робочі місця. Компанія стверджувала, що підстав для таких дій не було, а блокування відбулося в рамках розслідування кримінального провадження щодо ухилення від сплати податків.

4,7 млн євро в багажнику: Звідки гроші?

Однак, в ході цього розслідування детективи БЕБ виявили в багажнику автомобіля бухгалтерки компанії понад 4,7 млн євро готівки, походження яких жінка пояснити не змогла. Це стало шоком для громадськості та викликало питання про те, як такі суми могли залишатися непоміченими. Виявлення цих коштів дало підстави вважати, що корупційні схеми на рівні постачання харчування для ЗСУ все ще активно функціонують.

Група компаній Глиняної: Схеми та махінації

Подальше розслідування виявило зв’язок між кількома компаніями, які забезпечують постачання харчування для військових частин, і групою під керівництвом Тетяни Глиняної. Зокрема, мова йде про компанії «Гранд Консалт» та «Актив Компані», які поставляли продукти на суму мільярдів гривень, використовуючи фіктивні операції та завищуючи ціни на продукцію в окремих регіонах.

Фіктивні поставки та розкрадання продуктів

У рамках розслідування ДБР було виявлено злочинну схему, за якою продукти харчування, що постачалися у військові частини, фактично недоставлялися або ж їх кількість суттєво зменшувалася. Наприклад, начальник льотно-технічної їдальні однієї з військових частин на Київщині організував привласнення частини продуктів, а зекономлені продукти реалізовувалися за гроші. Однак, надлишок товару не зупиняв злочинців — вони підробляли бухгалтерські документи, створюючи ілюзію повторних поставок, які ніколи не здійснювалися.

Система продовжує функціонувати

Попри оголошені підозри та домашній арешт фігурантів схеми, керівництво компаній Глиняної продовжувало свою діяльність. Слідство виявило ще більше доказів фіктивності накладних та можливого розкрадання бюджетних коштів, що лише підкреслило системність корупції в тиловому забезпеченні ЗСУ.

Ця історія демонструє, наскільки глибоко вкоренилася корупція в системі постачання армії. Вона показує, що боротьба з корупцією не може бути успішною лише на рівні гучних арештів і звільнень міністрів. Необхідно впроваджувати системні реформи, які забезпечать прозорість і підзвітність на всіх рівнях, включаючи постачальників та нижчі ланки тилового забезпечення. Інакше, корупція продовжуватиме підривати боєздатність країни навіть у часи війни.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Києві планують змінити міську владу

За інформацією наших джерел, Офіс Президента вирішив відсторонити мера...

Новий начальник Одеської військової академії під прицілом: скандальні подробиці про Андрія Ковальчука

Новопризначений начальник Одеської військової академії Андрій Ковальчук опинився у...

Заборгованість на ринку електроенергії України досягла 34,5 млрд грн

Український енергетичний сектор опинився у кризовій ситуації через рекордний...

Кабмін зменшує штат: скорочення торкнулося шести органів виконавчої влади

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про скорочення граничної чисельності...

На Дніпропетровщині шахрай викрав понад 870 тисяч гривень у матері військового

На Дніпропетровщині шахрай скористався довірою матері зниклого військового та...

В ЄС шукатимуть майно українців, куплене за “корупційні кошти”

Як повідомляють наші джерела, з поверненням Дональда Трампа в...

Правоохоронці розслідують фінансову діяльність сина колишнього Прем’єр-міністра України Миколи Азарова

Слідчих цікавить інформація про банківські рахунки Азарова-молодшого: поточні, карткові,...

Двоє киян постануть перед судом за підпали майна військових

Двох мешканців Києва судитимуть за організацію підпалів майна військовослужбовців...