Протягом останніх двох років в Україні діти, що проживають на передових лініях, змушені були провести від 3 до 5 тисяч годин, або 4 – 7 місяців, у підвалах або на станціях метро під час повітряних тривог через війну. Про це повідомили у заяві Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) під час вшанування другої річниці повномасштабного вторгнення.
За даними ЮНІСЕФ, з початку повномасштабної війни в лютому 2022 року повітряні тривоги спровокували близько 3500 випадків в Запорізькій та Харківській областях та майже 6200 випадків у Донецькій області.
Кетрін Рассел, виконавча директорка ЮНІСЕФ, підкреслила, що постійні обстріли лишають дітей в Україні практично без можливості відновитися від страждань та травм, пов’язаних із війною. Кожен звук вибухів приносить ще більше стресу. Згідно з її словами, освіта надає дітям відчуття надії та стабільності, проте багато українських школярів мають проблеми з доступом до неї або взагалі не можуть отримати освіту через війну.
За даними ЮНІСЕФ, половина дітей віком 13–15 років стикаються з психологічними наслідками війни, такими як проблеми зі сном та посттравматичний стресовий розлад. Організація підкреслює, що 40% дітей по всій Україні та половина дітей на передових територіях мають труднощі з доступом до освіти через недостатні умови.
Упродовж двох років від початку війни ЮНІСЕФ посилив свою діяльність в Україні, надаючи гуманітарну допомогу та підтримку дітям та їх сім’ям у різних регіонах країни. Головна мета діяльності фонду полягає в забезпеченні дітей доступом до освіти, охорони здоров’я, захисту та психосоціальної підтримки.
Сьогодні виповнюються дві роки з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Цей період почався з прибуттям першої колони російських танків до Луганської області близько 3:40, а також з ракетних атак на території України.