Ситуація на фронті стає дедалі складнішою для України, і це змушує США вживати серйозних заходів для підтримки свого союзника. За інформацією німецького журналу Focus, експерти з тривогою спостерігають за триваючим наступом російських збройних сил, особливо в Харківській області.
Але тепер з’явилася надія: під час свого візиту до Києва цього тижня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США не заохочуватимуть Україну атакувати цілі в Росії – але в кінцевому підсумку рішення з таких питань має ухвалювати сама країна.
Ці слова можна розцінити як дозвіл на використання американської зброї на території Росії. Довгий час це вважалося великим табу.
«Згідно з міжнародним правом, Україна має право атакувати цілі в Росії, – пояснює військовий експерт Герхард Манготт. – Однак це значно посилить напруженість між НАТО і Росією; ми потрапимо в сіру зону з ризиком загострення конфлікту, яке ніхто не може передбачити або контролювати».
«Той факт, що держсекретар Блінкен вказує на те, що Україна сама ухвалює рішення щодо цілей своїх військових атак, пояснюється тим, що Росія здійснює атаки на півночі не з української, а з російської території», – вважає політолог Томас Егер із Кельнського університету.
Тим часом начальник штабу збройних сил США більше не відкидає відправки натовських інструкторів в Україну. Досі США відкидали цю ідею, але «з часом ми можемо дійти до цього», сказав генерал Чарльз Кью Браун-молодший. Логістика, необхідна для навчання українських солдатів за кордоном, вимагає багато часу, якого в України немає. Тому уряд Зеленського звернувся до США і НАТО з проханням навчити 150 тис. новобранців ближче до лінії фронту. Натовські інструктори в Україні стануть головною мішенню для російської армії, тому вони мають бути ретельно захищені системами протиповітряної оборони, яких не вистачає в інших місцях.