Президент звільнив Вітюка з посади начальника Департаменту кібербезпеки СБУ

Президент Володимир Зеленський 1 травня припинив повноваження Іллі Вітюка на посаді начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.

Відповідний указ опубліковано на офіційному веб-сайті президента. У декларації за 2023 рік Вітюк зазначив квартиру вартістю 12,8 мільйона гривень, але агентство “Слідство.Інфо” встановило, що її ринкова вартість може перевищувати 20 мільйонів гривень. Заявлена зарплата Вітюка склала 1,8 мільйона гривень на рік.

У 2022 році його дружина, Юлія Вітюк, заснувала ФОП для надання юридичних послуг, з якого отримала 9,4 мільйона гривень прибутку у 2022 році та 13,4 мільйона гривень у 2023 році. Журналісти “Слідства.Інфо” не змогли знайти інформацію про діяльність ФОП Юлії Вітюк.

9 квітня 2024 року стало відомо, що СБУ розпочала перевірку обставин, опублікованих журналістами “Слідство-інфо”.

Голова Служби безпеки Василь Малюк відсторонив Вітюка від виконання обов’язків на період перевірки та призначив до бойового підрозділу СБУ, який діє на фронті.

16 квітня 2024 року Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало перевірку способу життя Іллі Вітюка. Підставою для цього стало розслідування “Слідства.Інфо”, де редакція виявила, що родина Вітюка володіє нерухомістю, ринкова вартість якої складає щонайменше 25,5 мільйона гривень.

25 квітня детективи Національного антикорупційного бюро повідомили, що розслідують наведені у розслідуванні обставини придбання нерухомості членами сім’ї Іллі Вітюка.

Ілля Анатолійович Вітюк є українським військовиком, спецслужбовцем, бригадним генералом Служби безпеки України. Він здійснював керівництво Департаментом контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки.

Під час своєї служби він брав участь у численних оперативних та керівних посадах у регіональних управліннях та Центральному апараті СБУ. Він також приймав участь у Антитерористичній операції на Донбасі.

З 1 серпня 2021 року він тимчасово виконував обов’язки, а з 30 листопада 2021 року був призначений на посаду начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.

Під його керівництвом контррозвідники Департаменту здійснили низку кібероперацій, включаючи блокування небезпечних кібератак російських спецслужб на об’єкти критичної інфраструктури, розкриття діяльності хакерського підрозділу ФСБ РФ “Гамаредон” та затримання учасників міжнародних хакерських груп.

У квітні 2024 року журналісти “Слідства.Інфо” опублікували матеріал, заявляючи, що Ілля Вітюк, будучи оперативним співробітником СБУ, 20 лютого 2014 року фільмував на телефон розстріл протестувальників на Майдані Незалежності під час Революції гідності. Співробітники слідства довго не могли встановити особу, яка здійснила зйомку, і допитали його лише у 2019 році. Ексочільник Департаменту розслідувань злочинів Майдану Сергій Горбатюк зауважив, що Вітюк, як представник правоохоронних органів, мав самостійно звернутися до слідства з цією інформацією, але цього не зробив.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

МВФ вимагає скоротити соцвиплати, Україна готує законопроєкт на зміну системи

Наше джерело повідомляло, що МВФ зажадало від Офісу Президента...

Івано-Франківський військкомат висловив свою позицію щодо протесту проти ТЦК у Ворохті

Блокпост працівників ТЦК у Ворохті, який спровокував незадоволення серед...

Майже мільйон українських чоловіків призовного віку без офіційного статусу, виклик для економіки країни

Згідно з висловленням голови комітету Верховної Ради з питань...

Скандал у Червоному Хресті, колишню голову звинувачують у крадіжці гуманітарної допомоги на мільйони гривень

Колишню голову Печерської районної організації Червоного Хреста звинувачують у...

Київські посадовці втягнули дітей-сиріт у схему виїзду за кордон

Дмитро Лубінець, омбудсмен, передав правоохоронцям інформацію про виїзд за...

Масштабний збій в системі “Оберіг” – з реєстру зникла інформація про те, що військовозобов’язаний перебуває у розшуку

В єдиному електронному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів “Оберіг”...