Польський голова МЗС заявив про можливість законного введення військ НАТО на територію України

Радослав Сікорський у своєму виступі він звернув увагу на історичний прецедент, коли коаліція з 16 країн допомагала уряду Південної Кореї у протистоянні з Північною Кореєю, що підтримувалася Китаєм та Радянським Союзом. Згідно з висловленою думкою голови МЗС Польщі, такий сценарій має законні підстави, особливо у випадку загрози миру та безпеки в регіоні.

Країни Заходу у минулому вже використовували свої армії, щоб долучитись до війни в країні, яка не є членом НАТО. Для цього використали рішення ООН і відправила війська у Корею. Про те, що потрібно зробити, щоб військові Північноатлантичного альянсу опинились в Україні, розповів головам МЗС Польщі Радослав Сікорський під час онлайн-трансляції з Сейму.

Сікорський взяв участь у конференції “25 років членства Польщі в Організації Північноатлантичного договору”, яка відбулась у Сеймі 8 березня. Політик відреагував на заяву президента Франції Емманюєля Макрона, який зауважив, що європейські війська можуть опинитись в Україні.

Польський посадовець нагадав, що коаліція військ вже діяла проти попередника РФ — Радянського Союзу. Зокрема, це сталось під час Корейської війни 1950-1953 рр. Як з’ясувалось, у світі є структура, яка може організувати такі дії — це ООН.

Почалось все з того, що на початку Корейської війни у ООН підтвердили, що у Кореї відбувається акт агресії. Рішення підтримали навіть не одноголосно — 140 країн зі 190.

“Проголосували за те, щоб засудити агресію як неприйнятну. Це не просто заява для преси, це створення правової бази”, — пояснив Сікорський.

Після цього сформували міжнародну коаліцію військ кількох країн, які і вступили у бойові дії на боці законного уряду Республіки Кореї.

Саме тому, наголосив очільник польського МЗС, заява Емманюеля Макрона не є “неймовірною”. Натомість вона спрямована на президента Росії Володимира Путіна і показує, що Кремль може чекати несподіванка, якщо буде подальша ескалація.

“Щоб саме російський президент питав себе, яким буде наш наступний крок, а не щоб він був впевнений, що ми не зробимо нічого креативного, і тому міг планувати свої сценарії”.

Корейська війна — події, які відбувались на Корейському півострові з 1950 по 1953 рр. На боці заколотників діяв Китай та СРСР, на боці демократичного уряду — коаліція військ 16 країн і сили ООН. В коаліцію увійшли підрозділи низки країн-членів НАТО: США, Великої Британії, Франції, Канади тощо. Війна закінчилась договором про припинення вогню, укладеним 27 липня 1953 року. Лінію фронту зафіксували на 38-ій паралелі і до сьогодні існує дві країни — Республіка Корея на півдні та КНДР на півночі. СРСР відмовився від війни відразу після того, як помер Генсек Йосип Сталін.

28 лютого президент Франції на зібранні європейських країн, присвяченому війні в Україні, заявив, що до протистояння з РФ можуть долучитись іноземні війська. Подібну заяву підтримали представники країн Балтії, натомість у Німеччині пояснили, що заперечують проти такої ідеї.

За кілька днів, 5 березня, під час візиту до Чехії, Макрон зробив ще одну заяву. З його слів, тепер він не проти, щоб до війни долучались війська ще й неєвропейських країн.

Тим часом у РФ 4 березня відбулись випробування міжконтинентальної ракети “Ярс”. Експерти припустили, що це — відповідь Кремля на заяви Макрона.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Американська допомога Україні, яке озброєння передають і як воно змінює хід бойових дій

США продовжують бути основним партнером України у наданні військової...

Україна формує нові бригади, але стикається з проблемами у забезпеченні озброєнням

Збройні сили України активно формують кілька нових бригад, однак...

Українські ЗСУ отримали ракети ATACMS з дальністю польоту 300 км

Українські Збройні Сили поповнили свій арсенал ракетами ATACMS, які...

Україна шукає замінник російському газу

Президент України Володимир Зеленський оголосив про намір країни відмовитися...

У ексзаступника генпрокурора Вербицького знайшли активи на 29 мільйонів гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оголосило про...

На Київщині посадовець завдав збитків державному бюджету на понад 93 млн грн

У Київській області розгорнувся скандал із завданням значних збитків...

Погляд українців та світового суспільства на війну в Україні та її закінчення

На думку експертів Європейської ради з міжнародних відносин, погляди...

Україна готується до можливої зміни прем’єра

Наше джерело свідчить про наближення можливих змін у керівництві...