Точніше, ніж синоптики: як ШІ зробить прогнози погоди бездоганними

Метеорологія стоїть на порозі технологічного прориву – точні прогнози погоди вже незабаром стануть швидшими, дешевшими та більш персоналізованими завдяки використанню штучного інтелекту. Про це пише The Guardian, посилаючись на дослідження міжнародної групи вчених, опубліковане в журналі Nature.

На сьогоднішній день процес створення прогнозів погоди базується на складних багаторівневих розрахунках, які виконуються потужними суперкомп’ютерами. Вони обробляють величезні масиви даних з метеостанцій, супутників, повітряних куль, кораблів і літаків, а сам аналіз триває годинами. Крім того, метеорологічні центри змушені залучати цілі команди експертів для розробки, підтримки та вдосконалення цих прогнозних моделей.

Проте завдяки проєкту Aardvark Weather цей процес може зазнати кардинальних змін. Система, заснована на штучному інтелекті, навчиться обробляти необроблені метеодані, автоматично створюючи прогнози без необхідності використання надскладного обладнання. Це означає, що синоптики зможуть отримувати точну інформацію, використовуючи лише звичайний комп’ютер.

Річард Тернер, професор машинного навчання в Кембриджському університеті, зазначає, що новий підхід відкриває можливості для точних та індивідуальних прогнозів. Наприклад, технологію можна використовувати для розрахунку температурних коливань у сільському господарстві Африки або визначення швидкості вітру для європейських компаній, які займаються вітроенергетикою.

Завдяки можливостям машинного навчання модель прогнозування зрештою зможе передбачати погоду на вісім днів наперед із високою точністю, тоді як зараз синоптики обмежені п’ятиденним прогнозом. Крім того, система зможе робити гіперлокалізовані прогнози – визначати погодні зміни для окремих вулиць, районів та об’єктів.

Цей прорив не лише зменшить навантаження на метеорологічні центри, а й зробить прогнозування доступнішим, ефективнішим і точнішим. Якщо технологія пройде успішне тестування, світ отримає можливість уникати погодних несподіванок та ефективніше реагувати на природні катаклізми.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Українцям обіцяють сонячне свято: якою буде погода на Великдень

У неділю, 20 квітня, українці святкуватимуть Великдень. Після кількох...

Старість на межі виживання: чверть пенсіонерів в Україні отримують копійки

Українці, які досягли пенсійного віку, мають право на пенсійні...

Фірма прикриття: керівник автопідприємства продавав місця в системі «Шлях»

У Західному регіоні України викрито чергову схему нелегального перетину...

Злам системи: США готують економічний штурм України — олігархи в паніці

Серед кулуарних розмов про співпрацю США та України з’явився...

У Кракові українець спричинив масштабну ДТП: 19 постраждалих, четверо — у важкому стані

У польському місті Краків 24-річний громадянин України став учасником...

Погода в Україні 16 квітня: тепло, трохи дощу та народні прикмети

Сьогодні українців чекає здебільшого тепла та весняна погода. Вдень...

Чому аптечні ціни зросли після реформи МОЗ

Міністерство охорони здоров’я оголосило про здешевлення сотні популярних ліків....

Суд покарав уманського воєнкома штрафом за вимагання

Щоб «відмазатися» від армії, студент духовної академії звернувся до...