Точніше, ніж синоптики: як ШІ зробить прогнози погоди бездоганними

Метеорологія стоїть на порозі технологічного прориву – точні прогнози погоди вже незабаром стануть швидшими, дешевшими та більш персоналізованими завдяки використанню штучного інтелекту. Про це пише The Guardian, посилаючись на дослідження міжнародної групи вчених, опубліковане в журналі Nature.

На сьогоднішній день процес створення прогнозів погоди базується на складних багаторівневих розрахунках, які виконуються потужними суперкомп’ютерами. Вони обробляють величезні масиви даних з метеостанцій, супутників, повітряних куль, кораблів і літаків, а сам аналіз триває годинами. Крім того, метеорологічні центри змушені залучати цілі команди експертів для розробки, підтримки та вдосконалення цих прогнозних моделей.

Проте завдяки проєкту Aardvark Weather цей процес може зазнати кардинальних змін. Система, заснована на штучному інтелекті, навчиться обробляти необроблені метеодані, автоматично створюючи прогнози без необхідності використання надскладного обладнання. Це означає, що синоптики зможуть отримувати точну інформацію, використовуючи лише звичайний комп’ютер.

Річард Тернер, професор машинного навчання в Кембриджському університеті, зазначає, що новий підхід відкриває можливості для точних та індивідуальних прогнозів. Наприклад, технологію можна використовувати для розрахунку температурних коливань у сільському господарстві Африки або визначення швидкості вітру для європейських компаній, які займаються вітроенергетикою.

Завдяки можливостям машинного навчання модель прогнозування зрештою зможе передбачати погоду на вісім днів наперед із високою точністю, тоді як зараз синоптики обмежені п’ятиденним прогнозом. Крім того, система зможе робити гіперлокалізовані прогнози – визначати погодні зміни для окремих вулиць, районів та об’єктів.

Цей прорив не лише зменшить навантаження на метеорологічні центри, а й зробить прогнозування доступнішим, ефективнішим і точнішим. Якщо технологія пройде успішне тестування, світ отримає можливість уникати погодних несподіванок та ефективніше реагувати на природні катаклізми.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Середня зарплата українців зросла до 25 тисяч, але не скрізь

Середня зарплата в Україні у 2025 році зростає, однак...

Оновлення через “Резерв+” стало обов’язковим для бронювання працівників

Українці, які підлягають військовому обліку, не зможуть отримати відстрочку...

Блогерка Даша Квіткова познайомила сина з новим коханим

Новий роман однієї з найвідоміших блогерок країни Даші Квіткової...

Керівник міжнародного департаменту митниці Князевич задекларував 1,25 млн грн готівкою

Керівник департаменту міжнародної взаємодії Державної митної служби Микола Князевич...

На Вінниччині зафіксовано випадки лептоспірозу: один із хворих купався в річці Сіб

У Жмеринському та Гайсинському районах Вінницької області зареєстровано два...

Колишній кандидат у голови БЕБ Шепетін знову оскаржує результати конкурсу

Колишній кандидат на посаду директора Бюро економічної безпеки України...

Родина слідчого ДБР Бородія накопичила понад 80 тисяч доларів

Слідчий Державного бюро розслідувань Ярослав Бородій, який працює у...

Податкова готує нову хвилю штрафів: знижений режим для РРО скасовано

З 1 серпня 2025 року український бізнес остаточно попрощається...