Українські ЗСУ отримали ракети ATACMS з дальністю польоту 300 км

Українські Збройні Сили поповнили свій арсенал ракетами ATACMS, які мають дальність польоту до 300 кілометрів. Це нова ступінь української військової технології, яка покращує оборонні можливості країни в умовах геополітичних викликів та військової загрози.

Російські фахівці показали огляд “начинки” ракети, включно з блоком лазерних гіроскопів і GPS-модулем системи наведення і корекції польоту, а також детонатором.

До рук російських фахівців потрапили частини американської ракети ATACMS, яка була випущена Збройними силами України. В опублікованому відео було показано елементи, які свідчать про те, що українські сили застосовують цей вид озброєння, що має дальність до 300 км. Відео огляду було опубліковано російськими ЗМІ.

Повідомляється, що елементи ракети нібито були виявлені в районі Севастопольського пляжу, який потрапив під обстріл 1 липня. У розпорядженні російських фахівців потрапили детонатор і система наведення та корекції польоту ракети ATACMS, включно з блоком лазерних гіроскопів і GPS-модулем.

Технічні особливості

Система наведення

У системі наведення ATACMS знаходяться три лазерні кільцеві гороскопи, які працюють за принципом зміни швидкості лазерного променя. Завдяки цьому ракета утримується на відбудованій балістичній траєкторії. Також система має GPS антену, завдяки якій проводиться корекція на первинній та останній ділянці балістичної траєкторії.

Фахівець також додав, що аналізувати роботу систем ракети вдається на всьому протязі польоту, а також її можливості з коригування курсу.

Вибуховик

Російський експерт з озброєнь розповів, що детонатор ракети має складну і багатокомпонентну конструкцію. Спочатку він розроблявся для протикорабельних ракет і тільки потім був адаптований для використання в оперативно-тактичних ракетах. Особливість детонатора полягає в його можливості налаштування залежно від поставлених завдань.

Однією з особливостей детонатора є годинникова система дальнього зведення. Ця система працює за рахунок рухомого маятника, який через певний час приводить детонатор у бойове положення. Коли ракета досягає заданої дистанції або часу польоту, маятник ініціює підрив детонатора, готуючи його до детонації.

“Детонатор стояв у бойовому положенні, на що нам вказує буква “А” у спеціальному віконці. У нього годинникова система далекого зведення шляхом рухомого маятника. Через час відбувається його зведення”, — розповів експерт.

Усередині детонатора встановлений поворотний рушій, що являє собою механізм, який замикає внутрішній ланцюг детонатора. Цей рушій забезпечує електричне з’єднання, необхідне для спрацьовування детонатора під час удару або досягнення цілі.

Для підвищення надійності детонатор оснащений дубльованою системою — вона містить резервні механізми і компоненти, які забезпечують функціонування детонатора навіть у разі відмови однієї з частин.

Тим часом українські фахівці зазначають, що показаний на відео детонатор конструктивно відрізняється від FMU-141/B, характерного для ракети M48, дальність якої становить 270 км.

“Тому можна припустити, що це FMU-161/B. Цими детонаторами оснащуються ракети M57 з унітарною БЧ і максимальною дальністю до 300 км!” — пояснили вони.

 

 

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

На Дніпропетровщині селяни натрапили на артефакти після обміління водойми

У селі на Дніпропетровщині літня посуха призвела до несподіваного...

СБУ викрила масштабну податкову махінацію у компанії «Столична Ювелірна Фабрика»

Гучне розслідування викрило масштабну схему ухилення від сплати податків,...

CNN: Росія зосередила 160 тисяч військових для літнього наступу – під загрозою Покровськ і Куп’янськ

Росія стоїть на порозі чергового масштабного наступу на сході...

Як мер Марганця перетворив тепло для лікарень і шкіл на сімейний бізнес

Марганець у Дніпропетровській області вже понад три роки перебуває...

За гроші бюджету київська лікарня придбала iPhone за 62 тисячі

Київський міський центр нефрології та діалізу, що фінансується з...

У Дніпропетровській області ДБР викрило схему уникнення від мобілізації

Державне бюро розслідувань повідомило про викриття масштабної схеми ухилення...

“Брат ухилянт”: що відомо про Віталія Свириденко

Напередодні призначенням Юлії Свириденко новим очільником уряду спалахнув скандал,...

Колишній керівник ФДМУ задекларував понад 80 тис. доларів готівкою

Колишній в.о. голови Фонду державного майна України та ексдиректор...