Вітамін B12: кому та як правильно його пити, а коли краще утриматися

В осінньо-зимовий період багато людей починають самостійно призначати собі вітаміни, щоб підтримати організм у боротьбі з сезонними недугами. Один з найпопулярніших у цей час вітамінів – це B12. Але чи можна пити його без призначення лікаря, і в яких випадках це справді необхідно? Давайте розберемося.

Для чого людині потрібен вітамін B12

Вітамін B12 відіграє важливу роль у виробленні нуклеїнових кислот (ДНК та РНК), які містять генетичну інформацію. Це означає, що він необхідний для нормального поділу клітин і відновлення тканин організму. Дефіцит цього вітаміну може проявлятися у вигляді слабкості, постійної втоми та схильності до частих захворювань. У крайніх випадках – може виникнути анемія, але це трапляється рідко.

Як пити вітамін B12 у таблетках: правила

Якщо у вас є дефіцит вітаміну B12, то за рекомендацією лікаря дозування може становити 1 мг на день. Для профілактики ця доза буде меншою – 0,35 мг на добу. Такі рекомендації дає гастроентеролог та терапевт Станіслав Кравчук.

Особливо корисним буде цей вітамін для вагітних та вегетаріанців, а також для тих, хто переніс операції на шлунку або мав В12-дефіцитну анемію.

Також важливо пам’ятати, що вітамін B12 можна поєднувати з іншими вітамінами, але для максимального ефекту краще проконсультуватися з лікарем перед початком прийому.

Кому не можна приймати вітамін B12

Людям з атрофічним гастритом зазвичай не можна пити вітамін B12 у таблетках, оскільки їх організм не може засвоїти його в такій формі. В такому випадку лікар призначає ін’єкції, що дозволяє обійти проблему з засвоєнням. Окремо слід відзначити людей старше 55-60 років або тих, хто переніс операції на шлунку – вони часто потребують пожиттєвого введення вітаміну B12, хоча не щодня.

Чи може бути профіцит вітаміну B12?

Якщо у вас виникає питання про можливість профіциту вітаміну B12, то варто зазначити, що цей вітамін є водорозчинним і не накопичується в організмі, як це відбувається з деякими іншими вітамінами. Однак є виняток — вітамін B12 може частково накопичуватися в печінці, якщо його надмірно споживати. Однак не варто хвилюватися: більша частина надлишку все одно буде виведена з організму через сечу.

Високий рівень вітаміну B12 в аналізах може бути також свідченням серйозних захворювань, таких як лейкоз, тому дуже важливо уважно ставитися до цього показника в організмі.

Загалом, вітамін B12 – це важливий елемент для нормального функціонування організму, але приймати його слід лише за показаннями лікаря, щоб уникнути непотрібних ризиків.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Києві спалах кору та гепатиту А: більшість випадків зафіксовані в школах

У столиці одночасно зафіксовано два небезпечні спалахи інфекційних хвороб...

За дорученням Банкової політичною кар’єрою Усика займається агентство Андрія Федорова

На замовлення Офісу Президента до побудови політичного іміджу боксера...

Український гурт Ziferblat відкривають півфінал Євробачення: дивіться 13 травня

Сьогодні, 13 травня, у швейцарському місті Базель стартує 69-й...

У директора Центру зайнятості Києва знайшли готівку на понад мільйон доларів

Директор Київського міського центру зайнятості Дмитро Новицький задекларував у...

На Київщині аферист заволодів землею дитячої лікарні, підробивши документи

У місті Васильків Київської області 34-річний чоловік незаконно заволодів...

Дружина підозрюваного в корупції Орлова має бізнес у Словаччині

У Братиславі викрили компанію, співвласницею якої є Ліна Орлова...

На Одещині 20-річний молодик пограбував майже 20 могил заради металобрухту

У селі Любашівської громади Одеської області поліція розслідує наругу...

Прогноз магнітних бур до 18 травня: кому слід бути обережним

В Україні прогнозують переважно спокійний геомагнітний фон, що дозволить...