За яких умов Україна може піти на компроміс з Росією

Обговорення можливого мирного договору між Україною та Росією, ініційованого США, триває. Багато українців сприймають цей сценарій із занепокоєнням, адже такі угоди можуть передбачати поступки, зокрема територіальні. Водночас певні умови перемир’я можуть бути прийнятними, якщо вони забезпечать реальні гарантії безпеки.

Майор Національної гвардії України, офіцер секції планування бригади “Рубіж” Дмитро Кожубенко висловив свою позицію в ефірі “24 Каналу”. За його словами, будь-яке можливе припинення війни має супроводжуватися працюючими гарантіями безпеки, інакше Росія просто використає паузу для переозброєння та підготовки до нового наступу.

“Я воюю з 2014 року. І мені дуже важко сприйняти те, що ми можемо поступитися великою територією нашої країни. Але я розумію, що ми дійсно не витягуємо цю катку. Ми значно слабші. І я вже бачив Мінськ, я бачив підписання домовленостей з Росією. Я знаю, чого вони варті. Тому нам потрібні дійсно реальні гарантії безпеки, працюючі. А не ці обіцянки”, – зазначив Кожубенко.

Військовий підкреслює, що переговори можуть бути можливі, якщо не йтиметься про значні поступки в територіях, а повернення окупованих земель відбуватиметься дипломатичним шляхом.

“Ми можемо піти на перемовини, якщо отримаємо реальні гарантії безпеки та якщо поступки будуть мінімальними. Але далі, дипломатичним шляхом, наші території все одно повинні повертатися”, – додає Кожубенко.

Багато експертів вважають, що зустріч українських і американських представників у Саудівській Аравії цього тижня може бути ключовою для майбутнього війни. Видання The Times пише, що ця зустріч може стати останнім шансом для Володимира Зеленського налагодити відносини з Вашингтоном.

Зі свого боку, Financial Times повідомляє, що Київ спробує переконати США відновити військову допомогу та обмін розвідданими. Україна намагатиметься довести, що Зеленський готовий до компромісів, але не на умовах, які можуть стати катастрофічними для державності.

Попри міжнародний тиск, Україна не готова погоджуватися на умови, які можуть поставити під загрозу майбутнє країни. Головний акцент Києва – реальні гарантії безпеки, а не просто замороження конфлікту. Чи зможуть сторони знайти компроміс, стане зрозуміло після переговорів у Саудівській Аравії.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Начальника Держпродспоживслужби на Дніпропетровщині засудили за хабар у 20 тисяч гривень

Система нагляду за правами споживачів вкотре дала збій. Начальник...

Магнітна буря 12 липня: як уберегти себе від її впливу

Сьогодні Земля потрапить під вплив магнітної бурі. За прогнозами...

Європейські компанії крадуть українські розробки дронів і заробляють на цьому мільярди

Українські інженери створюють передові військові дрони прямо на передовій...

12 липня: яке сьогодні свято, що заборонено робити і які прикмети варто пам’ятати

Цей день не позначений червоним у державному календарі, але...

На тлі атак РФ: Трамп планує передати Україні нову партію зброї

Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість передати Україні нову партію...

Дощі, грози та спека до +39°: прогноз погоди на 12 липня

12 липня в Україні очікується різка контрастність у погоді...

Вчені: проблеми зі сном підвищують ризик ранньої смерті на 87%

На тривалість життя впливає не тільки харчування, тиск чи...

На Івано-Франківщині військовому дали 5 років за відмову їхати на фронт через віру

На Івано-Франківщині військовослужбовця Збройних сил України засудили до п’яти...