НАБУ планує витрати на 7,5 млн грн на закупівлю ноутбуків та кондиціонерів

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило про намір провести закупівлю 187 ноутбуків на загальну суму 7,5 млн грн, що становить близько 40 тисяч гривень за кожен пристрій. Це рішення викликало обговорення в суспільстві, враховуючи значні витрати на технічне обладнання.

Національне антикорупційне бюро України планує закупити ноутбуків для своїх співробітників на майже 7,5 мільйонів гривень. Замовлення розділили на два лоти: перший на 102 комп’ютери, а другий на 85. Про це свідчать дані на сайті Prozorro.

Очікувана вартість тендеру складала понад 10 мільйонів гривень, однак ТОВ “Портал Арена” запропонувало поставити в НАБУ ноутбуки за майже 7,5 мільйонів гривень.

Як відомо, НАБУ протягом трьох років планує взяти на роботу близько 300 працівників, більшість з них – детективи і аналітики. У 2024 році триває лише перший етап цього відбору.

Навіть якщо у 2024 році НАБУ набрало третину з оголошених вакансій, тобто 100 нових працівників, все одно їм не потрібно по два ноутбуки на руки. Тому виникають сумніви щодо доцільності такої кількості нової техніки.

НАБУ також хоче закупити кондиціонери з обігрівом на майже 1,3 мільйони гривень, у той час, як влада і міжнародні організації попереджають про надскладну енергетичну ситуацію цією зимою. До того ж бюро витратить понад 50 тисяч гривень на закупівлю трьох портативних метеостанцій.

Вражає цифрами і бюджет, який витрачається на утримання антикорупційних органів. Витрати на НАБУ, САП та ВАКС за весь час їх існування становлять приблизно 12-13 мільярдів гривень. Водночас бюджетні апетити антикорупційних органів ростуть щороку. Оплачують це все платники податків, для яких підготували вже чергові підвищення зборів.

Водночас до ефективності антикорупційних органів досі залишаються великі питання. Іноземні експерти у звіті за результатами оцінки діяльності НАБУ виявили низку проблем. Зокрема, аудитори дійшли висновку, що детективи потребують спілкування з психологами та омбудсменом, щоб повідомляти про проблеми на робочому місці.

Окрім того, міжнародні аудитори констатували, що ВАКС розглядає справи роками, а детективи НАБУ можуть розслідувати їх десятиріччями. Однак, як показує практика, тривалість розслідування антикорупціонерів ніяк не впливає на його якість, адже “гучні” справи НАБУ проти високопосадовців вже неодноразово розвалювалися в судах.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна встановила новий рекорд експорту: цифри вражають

З початку 2024 року український експорт товарів у грошовому...

Міноборони України готує реформу мобілізаційної системи

Міністерство оборони України працює над новими пропозиціями щодо реформування...

З 1 грудня буде запроваджено нові критерії бронювання працівників

До 15 листопада 2024 року в Україні провели аудит...

Суд залишив без змін арешт ексголови ПриватБанку Олександра Дубілета

Колегія Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відмовила у...

Депутат Дніпропетровщини підозрюється у викраденні та катуванні військовослужбовця

На Дніпропетровщині розгорівся гучний скандал: місцевому депутату оголошено підозру...

Хто увійшов до рейтингу найсексуальніших чоловіків України

Telegram-канал "Жирним шрифтом" склав рейтинг найсексуальніших чоловіків України 2024...

Україну накриє негода: синоптики прогнозують снігопади, дощі та шквальний вітер

Український гідрометцентр оприлюднив попередження про складні погодні умови, які...

Транспорт, будівництво та промисловість сприяють зростанню ВВП України

За підсумками січня-жовтня 2024 року, ВВП України зріс на...