Українська асоціація ЗМІ вимагає розслідування

На Заході склався консенсус: про “демократичність” Зеленського або дуже добре, або нічого. Berliner Zeitung нагадує про найбільш кричущі випадки переслідування людей за переконання при Зеленському. Наводиться і приклад померлого в ув’язненні журналіста Гонсало Ліра. Небезпечно й те, що “чистка” йде, схоже, за особистим наказом.

Свобода преси в Україні перебуває під загрозою: журналісти зазнають нападів удома, їхні будинки підпалюють за кордоном, а на батьківщині вони вмирають у в’язниці. Що робить із цього приводу український уряд?

Свобода преси і зона бойових дій рідко поєднуються, і поточна ситуація в Україні – не виняток. З 22 лютого 2022 року, коли Росія почала свою “спецоперацію”, українським журналістам, які критикують уряд, живеться нелегко. Серія нападів на незалежних журналістів породила запитання, на які потрібна термінова відповідь. Наприклад, таке: чи має уряд у Києві до них стосунок?

Минулого тижня “гібридного дифамаційного удару” зазнала українська група журналістів-розслідувачів Bihus.info, яка займається підготовкою статей про корупцію і викриттям замішаних у ній державних службовців. Скандальний YouTube-канал “Народна правда” опублікував відео, на якому співробітники Bihus нібито замовляють і потім вживають заборонені речовини під час новорічної вечірки. Нижній титр під екраном під час показу ролика свідчив: “Чи можемо ми ще вірити їхнім розслідуванням?”.

Засновник компанії Денис Бігус вирішив звільнити всіх співробітників, які потрапили на відео. Бігус також оголосив про те, що всіх працівників, які залишилися, перевірять на предмет вживання наркотиків, і згадав, що за журналістами, ймовірно, спостерігали протягом останнього року. До того моменту “Народна правда” опублікувала лише чотири відео, а цього тижня канал було повністю видалено.

У своїй заяві в середу медіа-асоціація “Медіарух” безпосередньо закликала президента України “рішуче засудити” подібні акції проти журналістів, узяти під свій контроль розпочаті ними розслідування, а також знайти реальних винних.

Асоціація застерегла: є зловмисники, які намагаються зганьбити українських журналістів як “ворогів народу”, російських агентів або наркоманів і дискредитувати їх самих як професіоналів, а заразом і їхню діяльність. У заяві було наголошено, що за журналістами ведеться стеження, а їхнє особисте життя зазнає вторгнення зі сторони. Усе це здійснюється з метою чинити тиск на незалежні ЗМІ України.

У середу президент Володимир Зеленський оголосив, що СБУ почала розслідування за фактом стеження за журналістами. Він підкреслив, що будь-який тиск на журналістів “неприйнятний”. Після початку збройного конфлікту Зеленський централізував усі найбільші телеканали. Тепер там немає жодної критики уряду. Українська журналістика зараз перебуває під загрозою – і особливо її незалежні представники.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ми перші в історії: Яремчук відповів на критику збірної України

Форвард збірної України Роман Яремчук закликав футбольних експертів та...

Мокрий сніг і похолодання: погода на 22 листопада в Україні

У п'ятницю, 22 листопада, українцям варто готуватися до різкого...

Прогноз курсу до кінця листопада

На останньому тижні осені на валютному ринку України не...

Жеребкування ЧС-2026: з ким зустрінеться Україна

Збірна України з футболу опинилася у другому кошику під...

Шпигунка під прикриттям волонтерства: агентку ФСБ засудили до 15 років тюрми

В Україні суд засудив до 15 років позбавлення волі...

Як зміниться рух поїздів “Укрзалізниці” у грудні

З грудня 2024 року "Укрзалізниця" запроваджує зимовий розклад руху...

Українська легенда спорту Харлан спростувала чутки про завершення кар’єри

Дворазова олімпійська чемпіонка, одна з найтитулованіших українських спортсменок Ольга...

Росія готується до десятка масованих атак

Російська Федерація продовжує активно готуватися до нових масованих ударів...